Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Na Chopku sa dá lyžovať, vleky jazdia aj vo Vysokých Tatrách

Autor: SITA, 5. decembra 2014 07:07
Jasná, Chopok Foto: archívne, SITA/Michal Burza
NÍZKE TATRY/VYSOKÉ TATRY 5. decembra (WEBNOVINY) – Lyžiarske vleky v Nízkych Tatrách spustia v piatok, vo Vysokých Tatrách cez víkend.

"Prvé oblúky priamo z Chopku si lyžiari vychutnajú v Jasnej v Nízkych Tatrách už v piatok 5. decembra. V sobotu 6. decembra privítajú lyžiarov upravené svahy vo Vysokých Tatrách, a to Interski, Esíčko, Turistická a Spojka v lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese a premiérovú jazdu zo Skalnatého plesa si užijú lyžiari v stredisku Tatranská Lomnica," informovala hovorkyňa spoločnosti Tatry mountain resorts Zuzana Fabianová.

Dodala, že oficiálne otvorenie zimnej sezóny vyvrcholí v sobotu v Jasnej tradičnou hudobnou party s názvom Winter Music Opening, tento rok v štýle kultového Jamesa Bonda.


Otvoria aj južný a severný svah Chopku

Lyžiarske strediská na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici otvoria zjazdovky cez víkend. Prostredníctvom tlačovej správy o tom informovala Zuzana Fabianová, hovorkyňa spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR). Vo Vysokých Tatrách sa na víkend pripravuje aj mikulášska lyžovačka. Niektoré úseky sa ešte dosnežujú.

Pre lyžiarov bude pripravených 5,05 km zjazdoviek v Nízkych Tatrách a 2,85 km vo Vysokých Tatrách. Od piatka si budú môcť lyžiari zajazdiť severným a južným svahom Chopka.

"Na severnej strane budú otvorené červené zjazdovky Pretekárska úsek Chopok - Konský Grúň, Pretekárska úsek Konský Grúň - Luková, Pretekárska úsek Luková - Priehyba, červená zjazdovka Májová a modrá Biela Púť," uvádza Fabianová. Aktuálne sa v stredisku Jasná dosnežujú aj modré ľahšie zjazdovky pre rodiny s deťmi Lúčky, Turistická a na južnej strane Chopku zjazdovka Krupová. O tom, či budú spustené, rozhodne počasie.


V Lomnici možno spustia aj červené zjazdovky

Vo Vysokých Tatrách sa v sobotu bude dať lyžovať na Štrbskom Plese na svahu Interski a na zjazdovke Juniorská. Podľa Fabianovej sa vo štvrtok v stredisku dosnežovali posledné úseky na ľahkej modrej zjazdovke s názvom Turistická a na červenej zjazdovke Esíčka.

V Tatranskej Lomnici bude v sobotu spustený úsek modrých zjazdoviek Štart Západ a Štart Východ. Ako dodala hovorkyňa spoločnosti TMR, v závislosti od teplôt by mali byť dosnežené aj červené zjazdovky zo Skalnatého plesa na Štart (Esíčka, Generál a Čučoriedky Východ a Čučoriedky Západ).

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety