Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Mimovládka pozýva Fica na cestu vlakom z Bratislavy do Košíc

Autor: SITA, 2. decembra 2014 07:14
fico Predseda vlády Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) - Občianske združenie Nová Generácia poslalo na úrad vlády ako pozvánku lístok na vlak pre premiéra Roberta Fica, aby predseda vlády mohol na vlastnej koži zažiť, ako reálne vyzerá piatková cesta vlakom z Bratislavy.

"Populistický a nezodpovedný návrh vlády Roberta Fica je v platnosti už dva týždne a tí, ktorí cestujú vlakmi, sú svedkami nezvládnutej situácie a absolútnej nepripravenosti zo strany ZSSK a štátu. Cestujúci musia čakať na lístky v dlhých radoch. Niekoľkokrát sa stalo, že cestujúci svoj vlak nestihol pre dlhé rady na staniciach. Ako môžeme vidieť na fotkách, vlaky sú preplnené a kvalita cestovania sa výrazne zhoršila," argumentuje predseda Novej Generácie Tomáš Smutný.

Obrazom: Aktivisti vidia za vlakmi zadarmo populizmusPozvánka na cestu vlakom

Fica preto pozývajú, aby s členmi združenia absolvoval cestu v piatok 5. decembra rýchlikom R 611 z Bratislavy do Trenčína, ktorý ide do Košíc. "Odsudzujeme jeho pokrytectvo a fotenie sa 17. novembra v jedálenskom vozni, do ktorého boli študenti vopred vybratí," podotkol na Ficove aktivity pri spustení jazdenia zadarmo pre mladých a dôchodcov Smutný.

Ak Fico naozaj verí, že cesta vlakom vyzerá tak ako jedálenský vozeň 17. novembra, Nová Generácia s ľútosťou tvrdí, že premiér našej krajiny absolútne nepozná pomery a životnú úroveň na Slovensku. "Vyzývame ho, aby sa zo svojho luxusného sídla Bonaparte na Úrad vlády SR nevozil len vo vládnej limuzíne, ale aby prišiel medzi ľudí a začal riešiť skutočné problémy krajiny," uzatvára Smutný.

Anketa
Čo hovoríte na krok Ficovej vlády, že deti, žiaci, študenti a dôchodcovia budú cestovať vo vlakoch zadarmo?
Je to veľmi dobrý nápad, konečne urobili aj niečo prospešné
Nič nie je zadarmo, aj tak to zaplatíme opäť len my
Ficova vláda si opäť prihrieva polievočku a je to ďalší z jej populistických návrhov
Určite je to nespravodlivé pre tých žiakov, študentov a dôchodcov, ktorí cestujú autobusmi
Myslím si, že zľavy pre túto skupinu obyvateľstva boli dostatočné a nebolo ich treba meniť
Ďalšie anketyMimovládka už spustila aj petíciu

Nová Generácia spustila začiatkom novembra internetovú petíciu proti bezplatným vlakom pre študentov a dôchodcov, zatiaľ ju podpísalo 28 983 občanov. "Vieme, že nič nie je zadarmo a všetky náklady budú hradené z daní nás, daňovníkov," píše sa v petícii. "Súhlasíme s pomocou pre študentov aj seniorov. Odsudzujeme však pomoc nezodpovednými a populistickými spôsobmi. Vyzývame premiéra, aby študentom pomáhal radšej získavať prax počas štúdia ako 40-ročnými vlakmi zadarmo," uviedol Smutný.

Nárok na bezplatné cestovanie vo vnútroštátnej železničnej osobnej doprave majú na základe rozhodnutia vlády od 17. novembra deti do 15 rokov, žiaci a študenti denného štúdia do 26 rokov, osoby, ktoré dovŕšili 62 rokov a všetci poberatelia dôchodkov podľa zákona o sociálnom poistení.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety