Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Primaciálnom paláci oceňovali Osobnosti Bratislavy

Autor: SITA, 1. decembra 2014 20:35
Popovič Ocenenie Osobnosti Bratislavy získal aj producent a riaditeľ SOZA Anton Popovič. Foto: archívne-SITA
BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) - Osem osobností z rôznych oblastí, ktoré preslávili Bratislavu, dnes získalo ocenenie Osobnosti Bratislavy 2014. V bratislavskom Primaciálnom paláci si ocenenie prevzali ľudia z oblasti kultúry, umenia, literatúry či medicíny. Podujatie organizuje kultúrno-spoločenský mesačník Metropola. Agentúru SITA o výsledkoch informoval Michal Bartek z vydavateľstva STAR production, ktoré mesačník vydáva.

Ocenenie Osobnosti Bratislavy 2014 si tento rok odniesli spevák Jožo Ráž, lekárka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine Eva Siracká, podpredsedníčka ZO OZ KOVO Volkswagen Slovakia Jolana Julkeová i slovenský básnik, textár, novinár a publicista Ľuboš Zeman.


Ocenenie získal aj riaditeľ SOZA

Medzi ocenenými je tento rok aj hudobník, dirigent, skladateľ, aranžér, producent a riaditeľ SOZA Anton Popovič, očný chirurg František Veselý a pýšiť sa titulom Osobnosti Bratislavy 2014 môžu aj speváčka, lekárka, astrologička a ezoterička Marcela Laiferová či športový komentátor Karol Polák.

Ocenení si dnes v Primaciálnom paláci prevzali diplom a domov si odniesli aj grafiku od akademickej maliarky Ivety Lederer. O víťazoch rozhodovala porota v zložení Tatiana Rosová, predsedníčka poroty, Mikuláš Milko, Juraj Lelkeš, Jozef Banáš, Mária Kráľovičová, Marián Gajdoš, Mária Miková a Ľubomír Feldek.


Porota ocenila všetkých nominovaných

Porota bola tento rok štedrá a víťazmi sa stali všetci nominovaní. "Pre túto zmenu sme sa rozhodli práve z toho dôvodu, že každý nominant má svoje pevné miesto v histórii či súčasnosti nášho mesta, a preto je veľmi ťažké nájsť spomedzi nich jedného, ktorý by získal tento titul," povedala generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková. Spolu s touto novinkou ocenenie zmenilo aj názov z pôvodného Osobnosť Bratislavy na Osobnosti Bratislavy.

Osobnosti Bratislavy 2014 mohli vyberať v ankete aj čitatelia mesačníka Metropola. Svojho favorita vyberali z ôsmich nominovaných. Najväčšie sympatie získali hneď dve nominované, a to Eva Siracká a Jolana Julkeová. "Samotný výsledok prekvapil aj nás, keď po sčítaní hlasov sme napokon udelili dve prvé miesta, čo sa ešte nestalo," okomentovala raritu šéfredaktorka Metropoly Dagmar Bošanská.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety