Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Primaciálnom paláci oceňovali Osobnosti Bratislavy

Autor: SITA, 1. decembra 2014 20:35
Popovič Ocenenie Osobnosti Bratislavy získal aj producent a riaditeľ SOZA Anton Popovič. Foto: archívne-SITA
BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) - Osem osobností z rôznych oblastí, ktoré preslávili Bratislavu, dnes získalo ocenenie Osobnosti Bratislavy 2014. V bratislavskom Primaciálnom paláci si ocenenie prevzali ľudia z oblasti kultúry, umenia, literatúry či medicíny. Podujatie organizuje kultúrno-spoločenský mesačník Metropola. Agentúru SITA o výsledkoch informoval Michal Bartek z vydavateľstva STAR production, ktoré mesačník vydáva.

Ocenenie Osobnosti Bratislavy 2014 si tento rok odniesli spevák Jožo Ráž, lekárka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine Eva Siracká, podpredsedníčka ZO OZ KOVO Volkswagen Slovakia Jolana Julkeová i slovenský básnik, textár, novinár a publicista Ľuboš Zeman.


Ocenenie získal aj riaditeľ SOZA

Medzi ocenenými je tento rok aj hudobník, dirigent, skladateľ, aranžér, producent a riaditeľ SOZA Anton Popovič, očný chirurg František Veselý a pýšiť sa titulom Osobnosti Bratislavy 2014 môžu aj speváčka, lekárka, astrologička a ezoterička Marcela Laiferová či športový komentátor Karol Polák.

Ocenení si dnes v Primaciálnom paláci prevzali diplom a domov si odniesli aj grafiku od akademickej maliarky Ivety Lederer. O víťazoch rozhodovala porota v zložení Tatiana Rosová, predsedníčka poroty, Mikuláš Milko, Juraj Lelkeš, Jozef Banáš, Mária Kráľovičová, Marián Gajdoš, Mária Miková a Ľubomír Feldek.


Porota ocenila všetkých nominovaných

Porota bola tento rok štedrá a víťazmi sa stali všetci nominovaní. "Pre túto zmenu sme sa rozhodli práve z toho dôvodu, že každý nominant má svoje pevné miesto v histórii či súčasnosti nášho mesta, a preto je veľmi ťažké nájsť spomedzi nich jedného, ktorý by získal tento titul," povedala generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková. Spolu s touto novinkou ocenenie zmenilo aj názov z pôvodného Osobnosť Bratislavy na Osobnosti Bratislavy.

Osobnosti Bratislavy 2014 mohli vyberať v ankete aj čitatelia mesačníka Metropola. Svojho favorita vyberali z ôsmich nominovaných. Najväčšie sympatie získali hneď dve nominované, a to Eva Siracká a Jolana Julkeová. "Samotný výsledok prekvapil aj nás, keď po sčítaní hlasov sme napokon udelili dve prvé miesta, čo sa ešte nestalo," okomentovala raritu šéfredaktorka Metropoly Dagmar Bošanská.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy