Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hlinu mátajú garáže pri hrade, obráti sa na prokuratúru

Autor: SITA, 2. decembra 2014 15:42
Podľa Alojza Hlinu poslanecké garáže stoja trikrát viac ako garáže, ktoré boli vybudované neďaleko od parlamentu.
hrad bratislavsky archeologia Pohľad na odkryté archeologické náleziská v areáli Bratislavského hradu. Bratislava, 3. júl 2014. Foto: SITA/Katarína Acélová
BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) – Generálna prokuratúra by mala podľa nezaradeného poslanca NR SR Alojza Hlinu preskúmať výstavbu poslaneckých garáží pod bratislavským hradom.

Hlina preto podá podnet na generálnu prokuratúru na prešetrenie, či v prípade výstavby garáži nedochádza k machináciám pri verejnom obstarávaní a poškodzovaniu archeologického dedičstva. Zároveň by mal predseda NR SR spraviť audit rozpočtu, pretože neďaleká garáž bola podstatne lacnejšia.

Odporúčame:

Vykopávky pri hrade nenahradia garáže, sľubuje Jarjabek
Údajne trikrát vyššia cena garáží

Hlina v utorok avizoval, že v stredu bude pred NR SR zhromaždenie, na ktorom budú účastníci žiadať, aby sa vytvorila komisia zo zástupcov odbornej verejnosti a študentov, ktorá posúdi celý projekt garáží a tiež to, či nedochádza k ničeniu archeologických nálezov. Podľa Hlinu až po zistení komisie by sa malo pokračovať vo výstavbe garáží. Hlina tvrdí, že organizátorom zhromaždenia tentoraz nie je on. "Ja im len logisticky pomáham," skonštatoval.

Podľa Hlinu poslanecké garáže stoja trikrát viac ako garáže, ktoré boli vybudované neďaleko od parlamentu. Jedno parkovacie miesto v nich bolo podľa Hlinu vybudované za 20-tisíc eur.

V poslaneckých je to však 65-tisíc až 70-tisíc eur na jedno miesto, aj keď tam nie je spodná voda ako v susedných a nebude na nich budova, ale baroková záhrada. "Niekto tuneluje verejné zdroje," upozornil Hlina s tým, že vysúťažená cena na výstavbu garáží pod hradom je 26 miliónov eur. "Je otázne, či ľudia majú 10 miliónov eur na postavenie barokovej garáže. Neviem, či niekde existuje taká záhrada, ktorá toľko stojí," vyhlásil Hlina.


Ničenie nálezov z obdobia Rimanov

Hlina tiež upozornil, že dva dni po poslednom zhromaždení občanov pred NR SR podpísal kancelár Daniel Guspán dodatok k zmluve o výstavbe garáží, ktorým navýšil sumu o dva milióny eur. "Dodatok podpísal s fintou, že ide o nestabilné podložie. Je to klasická finta podvodníkov, ktorí chcú navýšiť rozpočet," vyhlásil Hlina.

Na likvidáciu tisíc rokov starých pamiatok z čias rímskej ríše upozorňuje Alojz Hlina dlho. V súčasnosti stavajú podzemné garáže pri Bratislavskom hrade. Podľa Hlinu hrozí, že pamiatky zaniknú pre miesta na parkovanie pre poslancov. "Ničia nálezy z obdobia rímskej ríše, ničia vykopávky staroslovanského osídlenia z deviateho storočia," tvrdí Hlina.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety