Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Generálna prokuratúra obvinila Procházku, podal sťažnosť

Autor: SITA, 2. decembra 2014 16:21, aktualizované: 2. decembra 2014 17:47
Radoslav Procházka Prokurátor začal trestné stíhanie voči Radoslavovi Procházkovi. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Aká zvláštna je nahrávka Radoslava Procházku z dielne Igora Matoviča, taký čudesný je aj priebeh vyšetrovania celej kauzy.

Polícia začala najprv trestné stíhanie, potom ho prokuratúra pre chyby zastavila. A keď polícia trestné oznámenie odmietla, prokuratúra šéfa strany Sieť obvinila, pre Aktuálne.sk to potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Predseda strany Sieť Radoslav Procházka avizuje spoluprácu s Generálnou prokuratúrou (GP) SR v kauze nahrávky z dielne Igora Matoviča. "Rešpektujem pôsobnosť GP a pri objasňovaní tejto veci jej poskytnem plnú súčinnosť," uviedol v reakcii na medializované informácie z GP SR pre agentúru SITA Radoslav Procházka.

Odporúčame aj:

Stíhanie za Procházkovu kampaň začala polícia s chybami

Matovičova nahrávka splnila podľa analytikov svoj cieľ

Procházka bráni Sieť, testovali ju bez spojenia s jeho menom

Sieti po zverejnení nahrávky prudko klesli preferencie"Prokurátor Generálnej prokuratúry po preskúmaní rozhodnutia vyšetrovateľa, ktorým odmietol vec podozrenia zo zločinu skrátenia dane a poistného v štádiu prípravy a vyšetrovacieho spisu, uznesením zo dňa 10. 11. 2014 predmetné rozhodnutie vyšetrovateľa zrušil, pretože bolo vydané v rozpore so zákonom," zdôraznila pre Aktuálne.sk Predajňová.


Spor Matovič – Procházka sa zamotáva

"Zároveň prokurátor tým istým rozhodnutím začal trestné stíhanie v trestnej veci a súčasne vzniesol obvinenie voči doc. JUDr. Radoslavovi P. PhD. pre zločin skrátenie dane a poistného v štádiu prípravy. Proti uzneseniu o vznesení obvinenia bola podaná sťažnosť, na základe ktorej rozhodne nadriadený prokurátor o dôvodnosti vznesenia obvinenia," dodala.

Celá záležitosť Matovič – Procházka sa zamotáva od začiatku. Polícia najprv začala v tejto veci trestné stíhanie. Krátko na to však dozorujúci prokurátor toto uznesenie vyšetrovateľa pre formálno-procesné chyby zrušil a nariadil opätovne konať a rozhodnúť. Postup vyšetrovateľa bol totiž podľa prokuratúry v rozpore so zákonom.

Video: Nahrávka Igora Matoviča s Radoslavom ProcházkomCelá kauza vypukla už v lete

Aktuálne.sk pripomína, že kauza okolo Procházkovej kampane vypukla v júni, keď šéf OĽaNO Igor Matovič prišiel s informáciou, že dnešný šéf Siete si chcel u neho vybaviť inzerciu bez dokladov. Najprv gazdu slovenskej pravice vyzval na test na detektore lži, neskôr vyrukoval s nahrávkou predmetného rozhovoru. Oboch aktérov v tejto súvislosti ešte pred začatím trestného konania vypočuli na generálnej prokuratúre. Tá potom prípad posunula na políciu.

Procházka pred časom aktívny postup prokuratúry privítal. "Má plnú dôveru, že príslušné orgány vec vyšetria," reagoval pred niekoľkými týždňami hovorca Siete Ján Orlovský. Pokiaľ ide o samotnú nahrávku, šéf Siete priznal, že hlas je jeho. Tvrdí však, že je prestrihaná tak, aby mu uškodila. Teraz sa na túto tému vyjadrovať nechcel. "Vzhľadom na to, že oznámenie sa týka udalosti, ktorá nesúvisí so súčasnými aktivitami pána Procházku, nebude kroky orgánov činných v príslušnom konaní komentovať," reagoval Orlovský.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety