Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Procházka chytil do svojej Siete odídenca z SDKÚ Fedora

Autor: SITA, 3. decembra 2014 08:14, aktualizované: 3. decembra 2014 12:27
fedor prochazka Zľava: Predseda strany Sieť Radoslav Procházka a nezaradený poslanec Martin Fedor na tlačovej konferencii mimoparlamentnej strany Sieť počas rokovania 44. schôdze NR SR. Nezaradený poslanec NR SR Martin Fedor vstúpil do strany Sieť. Bratislava, 3. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – BRATISLAVA 3. decembra (SITA) – Nezaradený poslanec NR SR Martin Fedor vstupuje do strany Sieť. Fedor 19. novembra vystúpil z SDKÚ-DS i z jej poslaneckého klubu v NR SR. Vtedy prisľúbil, že do dvoch týždňov oznámi rozhodnutie o svojej politickej budúcnosti. Tie uplynuli v stredu.

"Nezakladám novú stranu. Rozhodol som sa, že svoje politické pôsobenie a programové videnie spojím so stranou Sieť Radoslava Procházku," povedal v stredu na tlačovej besede. Dodal, že ak sa chce v roku 2016 dosiahnuť zmena, tak treba vytvoriť dostatočne silnú alternatívu. Zdôraznil, že Sieť je strana, ktorá chce spájať.

Odporúčame aj:

SDKÚ opúšťa siedmy poslanec, stratil nádej na reštart strany

Fedor sa vzdal funkcie šéfa kontroly vojenských tajných

SDKÚ ostala miestnosť aj po tom, čo sa jej rozpadol klub

Strana SDKÚ prišla o klub, poslanca Pašku vystrieda Babič
Fedor vidí u Procházku politické nasadenie

"U Procházku vidím obrovské politické nasadenie a záujem o riešenie toho, ako nefunguje štát," povedal s tým, že Procházka má záujem o témy, ako je bezpečnosť štátu a občanov. "Sieť je jediná strana, ktorá nepotrebuje len prežiť, ale uveril som, že chce premeniť verejný priestor," vyhlásil. Fedor verí Procházkovi v kauze jeho nahratého rozhovoru s Igorom Matovičom o nákupe inzercie v prezidentskej kampani. "V tomto spore, ak si mám vybrať, komu mám uveriť, si určite vyberám Radoslava Procházku," uviedol.

Podľa Procházku je Fedor mladý dynamický človek s jasnou predstavou, ako by mal fungovať systém ochrany štátu. "Fedor ešte nie je členom Siete, lebo si ešte nepodal prihlášku. Martin Fedor ide do Siete. Bude hrať významnú úlohu," vyhlásil Procházka s tým, že Fedor dlhodobo usiluje o to, čo aj on, a to je potreba ochrany silových zložiek pred pravidelnou výmenou politických reprezentácií. Takýto plán a jeho presadenie má byť jednou z veľkých úloh Fedora. "Jeho srdcovkou je nezávislá inšpekcia v polícii. Tém je veľa. Fedor bude mať významnú úlohu pri príprave plánu služby ľuďom, ktorý sa bude venovať aj týmto otázkam," konštatoval


Fedor by mohol ísť aj do vedenia strany

Procházka nepovedal, či sa Fedor stane členom vedenia Siete. "Snem Siete volí vedenie. Najbližší bude 1. septembra 2015. Otázka, kto bude tvoriť vedenie, je predčasná," dodal. Sieť má v súčasnosti podľa Procházku približne 800 členov, z ktorých väčšina nebola i v inej politickej strane. Priemerný vek členov je 35 až 37 rokov.

V parlamente pôsobí Fedor v súčasnosti ako nezaradený poslanec. Poslaneckého mandátu sa vzdať nemieni. Klub SDKÚ-DS v parlamente odchodom Fedora zanikol. Do novembra mal osem členov, počet členov klubu nesmie klesnúť pod osem. V Sieti pôsobí aj ďalší bývalý poslanec NR SR za SDKÚ-DS Miroslav Beblavý. Strana Sieť bola oficiálne zaregistrovaná 26. mája 2014 na Ministerstve vnútra SR, ktoré vydalo potvrdenie o jej registrácii 12. júna. Ustanovujúci snem strany sa konal 1. septembra.

Fedor dnes tiež uviedol, že slovenské radary treba vymeniť, ale vláda by mala využiť diplomaciu, aby sme nemuseli nové radary platiť zo štátneho rozpočtu. "Okolité štáty zabezpečili podobné nákupy cez agentúru NATO. Je pravda, že NATO nechce preplácať takéto projekty, ale zmenila sa aj bezpečnostná situácia. Pre sankcie proti ruským firmám nemôžeme modernizovať dosluhujúce radary, vypadne monitorovanie vzdušného priestoru na východnej hranici NATO," uviedol s tým, že to sa týka celej Aliancie. Vláda by mala využiť preto podľa neho kvalitnú diplomaciu. "NATO nemôže riskovať vypadnutie krytia vzdušného priestoru," dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety