Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Stará tržnica ožije Vianocami, Bratislave ponúkne aj trhy

Autor: SITA, 5. decembra 2014 06:00
stara trznica Stará tržnica v Bratislave ožije Vianocami. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) – December sa v bratislavskej Starej tržnici bude niesť vo vianočnej atmosfére. Chýbať nebude mikulášsky potravinový trh, dizajnový Urban Market či Vianočný žúr chalaňov a predvianočný čas zakončí Vianočný Dobrý trh. Agentúru SITA o programe v Starej tržnici informovala Denisa Chylová z občianskeho združenia Aliancia Stará tržnica, ktoré má tržnicu od mesta dlhodobo prenajatú.

Tradičný potravinový trh sa bude v Starej tržnici konať presne na Mikuláša, teda 6. decembra. Prízemie bude opäť patriť stánkom s potravinami, na prvom poschodí organizátori pripravujú rôzne ochutnávky, výstavy i ďalší program.


Ľudia si budú môcť adoptovať kozu

"Spolu s našimi producentmi pripravujeme ochutnávku ich produktov a varenie naživo, tešíme sa aj na stretnutie s ľuďmi, ktorí stoja za projektom Bielokarpatský Ovocný Poklad. Ich cieľom je ochrana starých a okrajových odrôd ovocných drevín v regióne Bielych Karpát," pozýva do Starej tržnice usporiadateľka trhu Illah van Ojen z Aliancie Stará tržnica.

Svoj projekt Adoptuj si kozu predstaví aj Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ). Združenie prišlo s nápadom vrátiť na lúky kvety, ktoré z ich prirodzeného prostredia vytláčajú kríky. Práve kozy, ktoré ich spásajú, môžu pomôcť s návratom rovnováhy narušeného ekosystému, priblížila myšlienku ochranárskeho združenia Chylová.

Malých návštevníkov aj najbližšiu sobotu privíta centrum TUTO v tržnici. Od 10:00 do 12:00 budú pre ne otvorené Mikulášske tvorivé dielničky, kde budú spolu s Majkou z Neposedných nožníc vyrábať veselých Mikulášov. Popoludní budú môcť deti predviesť svoj spevácky či recitátorský talent, neskôr im príde zo svojej prvotiny Darček pre Deda Mráza prečítať autorka knižky Zuzana Svobodová.


Tržnicu rozozvučia aj koncerty

Mikulášskym potravinovým trhom sa predvianočný program v Starej tržnici len začína. Už najbližšiu nedeľu tu totiž privítajú islandskú kapelu Gus Gus, ktorá predstaví nielen novinky z albumu Mexico, ale vytiahnu aj staršie hity. Nasledujúci víkend, 13. a 14. novembra, budú priestory Starej tržnice patriť dizajnovému Urban Marketu, na ktorom sa predstaví stovka slovenských či zahraničných dizajnérov.

Výstavu spojenú s predajom budú dopĺňať hudobné koncerty, tvorivé dielne i diskusie. V pondelok 15. decembra do Starej tržnice zavítajú obľúbení chalani s Vianočný žúrom chalaňov. Zábavou zakončia charitatívny Vianočný bazár chalaňov, ktorý sa bude v rovnaký deň konať v neďalekom V-Klube. Posledná predvianočná sobota bude patriť Vianočným Dobrý trhom. Okrem Starej tržnice trh návštevníci nájdu aj na Nedbalovej a Laurinskej ulici.

Okrem bohatého predvianočného programu má Stará tržnica novinku aj vo vybavení priestorov. V tržnici totiž začali pracovať na odhlučnení budovy. Na oknách tak postupne pribúdajú špeciálne závesy, ktoré redukujú hluk prenikajúci do okolia a zároveň pomáhajú v tržnici udržať teplo.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety