Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pellegrini obhajuje garáže na Hrade, nebudú pre politikov

Autor: SITA, 3. decembra 2014 16:51
V areáli Bratislavského hradu majú postaviť garáže Pohľad na stavenisko počas prehliadky rekonštrukčných prác v areáli Bratislavského hradu, kde majú vyrásť podzemné garáže. Bratislava, 3. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Garáže, ktoré postavia pod nádvorím Bratislavského hradu, majú podľa predsedu parlamentu Petra Pellegriniho opodstatnenie a budú slúžiť verejnosti a nie poslancom.

"Zdôrazňujem, že nejde o garáže pre poslancov. Pôjde o garáže pre verejnosť. Hradný areál, ktorý po rekonštrukcii má čo ukázať, má slúžiť v prvom rade turistom a návštevníkom. Ak chceme, aby sa areál využíval naplno, je potrebné, aby návštevníci mali kde zaparkovať," povedal v stredu novinárom Pellegrini.

Obrazom: V areáli Bratislavského hradu majú postaviť garáže


Predseda parlamentu zároveň zdôraznil, že plánovaná výstavba podzemných garáží neohrozí pamiatky z keltských dôb objavené na severnej terase Bratislavského hradu. Pre ochranu pamiatok sa vjazd do garáže posunul. Časť nálezov sa po dohode s pamiatkarmi zakonzervuje a zasype zemou, časť pamiatok sa sprístupní verejnosti.

Odporúčame:

Pellegrini zrušil Paškov zákaz, novinári môžu ísť do bufetu

Hlinu mátajú garáže pri hrade, obráti sa na prokuratúruÚčet za rekonštrukciu Bratislavského hradu nemusí byť konečný. "Ja by som si veľmi, veľmi želal, aby tá cena konečná bola. Ale ak sa rozhodneme, že treba ešte urobiť ďalšie opatrenia, alebo vystaviť ďalší objekt, ktorý v pláne nebol, tak to samozrejme vplyv na koncovú cenu má. Ale ja by som si želal, aby sa stavba ukončila v tých rozpočtových rámcoch, ako je dnes nastavená, aby sme sa čím skôr mohli tešiť z jej využívania," konštatoval Pellegrini. Predseda parlamentu sa chce stretnúť aj s vedením Váhostavu, ktorý Bratislavský hrad rekonštruuje, aby sa uistil o výške zmluvy celého projektu.

Novú zmluvu s Váhostavom za približne dva milióny eur, ktorú podpísal kancelár Daniel Guspan, si podľa jeho slov vyžiadala zmena triedy horniny. Kancelária NR SR podľa neho postupovala na základe relevantných podkladov, disponuje aj znaleckým posudkom, ktorý si dala vypracovať k tomu, či je požiadavka Váhostavu na zvýšenie nákladov oprávnená. Guspan rovnako upozornil, že navýšenie je o 44 percent nižšie ako ceny prác, ktoré sú uvedené v cenníku stavebných prác spoločnosti Cenekon.

Anketa
Bude Peter Pellegrini lepším predsedom Národnej rady ako Pavol Paška?
Určite áno, horší už nemôže byť nikto
Zrejme áno, snáď bude menej arogantný
Je to jedno, prvý za osem a druhý bez dvoch za desať
Nie, nemá toľko skúseností
Určite nie, Paška bol pán politik
Ďalšie ankety


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety