Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Do SaS vstúpil politológ, Sulík avizoval aj ďalšie prírastky

Autor: SITA, 4. decembra 2014 12:11
SaS dá na predvolebnú kampaň takmer 800-tisíc eur Do strany SaS vstupuje nový človek. Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr
BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Do strany Sloboda a Solidarita (SaS) vstupuje politológ Martin Klus. Klus je vysokoškolský pedagóg, prorektor banskobystrickej univerzity Mateja Bella. V strane bude pôsobiť ako teamlíder pre zahraničnú politiku. Bude formovať program zahraničnej politiky.


Sulík hovorí aj o ďalších prírastkoch

Bude sa venovať aj volebnému systému, kde chce SaS predstaviť viacero zmien na vylepšenie. "SaS je jediná liberálna strana založená na ekonomickej a osobnej slobode. Sme založený na odborníkoch. Náš najnovší prírastok zapadá do toho, čo sme," povedal vo štvrtok na tlačovej besede predseda SaS Richard Sulík.

Podľa neho Klus je mladý človek, ktorý je všeobecne vnímaný ako odborník a ako odborník bude aktívny aj v SaS. "Nie je to prvý ani posledný prírastok do SaS. Predpokladám, že ešte tento rok predstavíme jednu posilu," vyhlásil Sulík.

klus sas Nový člen strany SaS, politológ a prorektor UCM v Trnave Martin Klus, počas TB strany na tému: Strana SaS predstavuje ďalšiu posilu. Bratislava, 4. december 2014. Foto: SITA/Ján SlovákKlusa zaujala SaS po odbornej stránke

Podľa Klusa občania v Banskej Bystrici rozhodli o jeho prechode od politológie k politike, keď ho s veľkým náskokom zvolili za komunálneho poslanca. Preto pozitívne reagoval na ponuku Sulíka a súhlasil s prechodom od teoretických k praktickým krokom. "SaS ma zaujala odborne, pretože vždy mala odborne pripravený program." Klus bude ďalej pokračovať ako prorektor. "Dokážeme jasne oddeliť aktivity, ktoré súvisia so SaS a prorektorskou činnosťou," vyhlásil Klus.

V septembri SaS predstavila novú členku - Romanu Schlesinger z občianskeho združenia Queer Leaders Forum, ktoré sa venuje právam LGBTI osôb. "Veríme, že jej vstup k nám presvedčí ľudí, ktorých sme sklamali tým, že sme témy osobných slobôd nepresadzovali dosť razantne," povedal v septembri predseda SaS Richard Sulík, podľa ktorého išlo o posilnenie liberálneho tímu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety