Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Václav

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Nekupujte kožušiny, vyzýva nová kampaň Slobody zvierat

Autor: SITA, 7. decembra 2014 07:11

kožušina Foto: Thinkstock
BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Myslite na zvieratá aj v období vianočných nákupov a nekupujte kožušiny, upozorňuje na to nová kampaň občianskeho združenia Sloboda zvierat. V kampani proti kožušinovému priemyslu, ktorej heslom je "Ja bez kožucha neprežijem. A ty?" vyzývajú každého, komu nie je ľahostajný osud zvierat chovaných na kožušiny, aby podpísal petíciu za zákaz chovu zvierat na produkciu kožušín.

"Na Slovensku sa stále nachádzajú aktívne kožušinové farmy, na ktorých trpia tisíce norkov a králikov v nehumánnych podmienkach," tvrdí Sloboda zvierat. Petícia za zákaz chovu kožušinových zvierat na Slovensku je zverejnená na webe Slobody zvierat, na Slobodazvierat.sk/Podpis-peticiu, agentúru SITA o tom informovala koordinátorka kampane Slobody zvierat Selma de Donnová.

Podľa Slobody zvierat, ročne pre kožuch príde o život viac ako 30 miliónov zvierat, napríklad činčily, norky, zajace, líšky. "Chov v tesných klietkach s pletivovým dnom, nemožnosť pohybu a akéhokoľvek prirodzeného správania spôsobuje týmto divožijúcim zvieratám poranenia, ochorenia, stres, sebapoškodzovanie či požieranie vlastných mláďat. V mnohých krajinách je chov zvierat určených na produkciu kožušín zakázaný."

Sloboda zvierat na svojom webe Slobodazvierat.sk tvrdí, že na Slovensku je osem kožušinových fariem, z toho v dvoch sa momentálne zvieratá na produkciu kožušín nechovajú. "Najrozšírenejší je u nás chov noriek, vo februári 2014 ich bolo až 4000. Ostatné zvieratá sú registrované v počtoch: králiky - 695 kusov, fretky - šesť kusov, činčily - štyri kusy. Chov líšok je momentálne neaktívny," informuje na webe Sloboda zvierat a pridáva aj podrobný prehľad fariem.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy