Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer oslavuje 15 rokov, snem viedol na návrh Fica Paška

Autor: SITA, 5. decembra 2014 10:24, aktualizované: 6. decembra 2014 14:33
Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) – V Nitre sa konala oslava 15. výročia vzniku Smeru-SD. Osemstoosemdesiatdva delegátov slávnostného snemu privítal podpredseda strany Pavol Paška, ktorý je, tak ako zvyčajne, predsedajúcim snemu.

Odporúčame aj:

Fico: Smer je pilierom stability, opozícia ponúka nenávisťČas do začiatku snem odpočítavala časomiera, po jeho začatí si delegáti pozreli videoprojekciu záberov zo Slovenska a následnej aj prierez 15-timi rokmi existencie strany. Folklórny súbor Rozsutec zo Žiliny zaspieval slovenskú ľudovú pieseň Na Kráľovej holi a po nej aj štátnu hymnu. Delegáti si už tradične spomenuli na zosnulých členov Smeru-SD za posledný rok.

Obrazom: Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystáSmer sa nemusí nechať urážať

Smer má podľa podpredsedu strany Pavla Pašku na to, aby sa nemusel nechať špiniť a urážať. Ako povedal v diskusii na slávnostnom Sneme Smeru-SD, nie je človekom konfliktu.

Delegátom popísal stretnutie v Bratislave s jedným mužom, ktorému prekáža, ak niekto uráža všetkých voličov Smeru a predstavitelia Smeru nechajú na seba kydať. Preto delegátov vyzval, aby sa bránili.

Premiér a predseda strany Robert Fico v záverečnom krátkom prejave vyhlásil, že Smer-SD sa nemá za čo hanbiť. "Marec 2016 bude náš," zdôraznil na záver Snemu Smeru-SD.

Video: Úvod slávnostného Smeru - SDCieľom bol poriadok aj stabilita

Strana Smer-SD bola zaregistrovaná na Ministerstve vnútra SR 20. októbra 1999. Ustanovujúci snem strany sa konal 11. decembra 1999 v Stupave. Za predsedu bol zvolený Robert Fico, ktorý sa o post uchádzal ako jediný kandidát. Na post predsedu nepodali účastníci snemu nijaké iné personálne návrhy. Zo 128 hlasov získal Fico 127, jeden bol neplatný. Snem rozhodol, že predsedníctvo bude zložené z 10 členov a schválil stanovy strany.

Podľa predsedu strany, bývalého člena Strany demokratickej ľavice (SDĽ) Roberta Fica vznikol Smer z presvedčenia, že politika na Slovensku sa má robiť iným štýlom a spôsobom ako doteraz. Prvoradým programovým cieľom Smeru bolo nastolenie poriadku, spravodlivosti a stability. Smer sa nezaradil ani do ľavého, ani do pravého politického spektra.

V roku 2004 delegáti slávnostného piateho snemu Smeru v Bratislave odsúhlasili integráciu so Sociálnodemokratickou stranou Slovenska (SDSS), Stranou demokratickej ľavice (SDĽ) a Sociálnodemokratickou alternatívou (SDA). Oficiálny názov strany je odvtedy Smer-sociálna demokracia a do loga pribudla červená socialistická ruža. V roku 2007 strana integrovala aj Ľavicový blok Jozefa Kalmana.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy