Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer oslavuje 15 rokov, snem viedol na návrh Fica Paška

Autor: SITA, 5. decembra 2014 10:24, aktualizované: 6. decembra 2014 14:33
Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) – V Nitre sa konala oslava 15. výročia vzniku Smeru-SD. Osemstoosemdesiatdva delegátov slávnostného snemu privítal podpredseda strany Pavol Paška, ktorý je, tak ako zvyčajne, predsedajúcim snemu.

Odporúčame aj:

Fico: Smer je pilierom stability, opozícia ponúka nenávisťČas do začiatku snem odpočítavala časomiera, po jeho začatí si delegáti pozreli videoprojekciu záberov zo Slovenska a následnej aj prierez 15-timi rokmi existencie strany. Folklórny súbor Rozsutec zo Žiliny zaspieval slovenskú ľudovú pieseň Na Kráľovej holi a po nej aj štátnu hymnu. Delegáti si už tradične spomenuli na zosnulých členov Smeru-SD za posledný rok.

Obrazom: Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystáSmer sa nemusí nechať urážať

Smer má podľa podpredsedu strany Pavla Pašku na to, aby sa nemusel nechať špiniť a urážať. Ako povedal v diskusii na slávnostnom Sneme Smeru-SD, nie je človekom konfliktu.

Delegátom popísal stretnutie v Bratislave s jedným mužom, ktorému prekáža, ak niekto uráža všetkých voličov Smeru a predstavitelia Smeru nechajú na seba kydať. Preto delegátov vyzval, aby sa bránili.

Premiér a predseda strany Robert Fico v záverečnom krátkom prejave vyhlásil, že Smer-SD sa nemá za čo hanbiť. "Marec 2016 bude náš," zdôraznil na záver Snemu Smeru-SD.

Video: Úvod slávnostného Smeru - SDCieľom bol poriadok aj stabilita

Strana Smer-SD bola zaregistrovaná na Ministerstve vnútra SR 20. októbra 1999. Ustanovujúci snem strany sa konal 11. decembra 1999 v Stupave. Za predsedu bol zvolený Robert Fico, ktorý sa o post uchádzal ako jediný kandidát. Na post predsedu nepodali účastníci snemu nijaké iné personálne návrhy. Zo 128 hlasov získal Fico 127, jeden bol neplatný. Snem rozhodol, že predsedníctvo bude zložené z 10 členov a schválil stanovy strany.

Podľa predsedu strany, bývalého člena Strany demokratickej ľavice (SDĽ) Roberta Fica vznikol Smer z presvedčenia, že politika na Slovensku sa má robiť iným štýlom a spôsobom ako doteraz. Prvoradým programovým cieľom Smeru bolo nastolenie poriadku, spravodlivosti a stability. Smer sa nezaradil ani do ľavého, ani do pravého politického spektra.

V roku 2004 delegáti slávnostného piateho snemu Smeru v Bratislave odsúhlasili integráciu so Sociálnodemokratickou stranou Slovenska (SDSS), Stranou demokratickej ľavice (SDĽ) a Sociálnodemokratickou alternatívou (SDA). Oficiálny názov strany je odvtedy Smer-sociálna demokracia a do loga pribudla červená socialistická ruža. V roku 2007 strana integrovala aj Ľavicový blok Jozefa Kalmana.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety