Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico: Smer je pilierom stability, opozícia ponúka nenávisť

Autor: SITA, 6. decembra 2014 12:23
Robert Fico Predseda strany Smer-SD Robert Fico počas slávnostného snemu strany Smer-SD pri príležitosti 15. výročia založenia strany. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
NITRA 6. decembra (WEBNOVINY) – Smer-SD tvorí podľa predsedu strany Roberta Fica základný pilier stability politického systému na Slovensku, ktorého protikladom je zdevastovaná opozícia. Ako povedal v päťdesiatminútovom prejave na slávnostnom Sneme Smeru-SD v Nitre, 15 rokov, ktoré v sobotu Smer-SD oslavuje, na slovenskej politickej scéne je dlhovekosť.

Odporúčame aj:

Figeľ: Fico je nervózny, lebo opozícia odhaľuje rozkrádanie

Fico avizuje ďalší sociálny balíček, majú zaujímavé nápady

Smer oslavuje 15 rokov, snem vedie na návrh Fica PaškaPodľa neho základom stability je integrácia stredoľavej scény. Delenie a zánik opozičných strán, súboj o lídra pravice, vyvolávajú vo Ficovi obavy, či existuje skutočná alternatíva vláde. "Je na voličoch, aké rozhodnutie príjmu v marci 2016. Je otázne, či si Slovensko môže dovoliť experimenty. Smer-SD ponúka zaručenú stabilitu a predvídateľnosť rozhodnutí," vyhlásil s tým, že za 15 rokov zo Smeru vybudovali jasnú sociálnodemokratickú alternatívu. "O sociálnej demokracii len nehovoríme, ale jej princípy uskutočňujeme v každodennom živote," dodal.


Voliči musia viac cítiť

To, čo opozícia predvádza, je podľa Fica alternatíva nenávisti. Smer rešpektuje, že na Slovensku žijú ľudia aj s iným názorom. Pri nevyberaných útokoch na voličov Smeru sa za nich musí strana razantnejšie postaviť, dodal "Naši voliči nás musia viac cítiť. V marci 2016 budú voliči rozhodovať, či chcú stabilitu, alebo zlepenec, reálnu alternatívu, alebo alternatívu nenávisti bez programovej a hodnotovej ponuky," uviedol Fico.

Obrazom: Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá


Fico zdôraznil, že Smer je po 15 rokov najväčšou a najsilnejšou stranou na Slovensku. Musí však začať pracovať na svojej budúcnosti. "Nemáme sa dôvod krčiť alebo sa správať defenzívne. Nech nás to, čo sme dosiahli, vedie k výzvam dnešných dní," povedal. Fico by očakával, že rok a pol pred voľbami bude Smer viesť dlhé debaty o štátnom rozpočte, v NR SR však bola tento týždeň najkratšia rozprava k rozpočtu v celej histórii Slovenska.


Fico priznal, že v Smere robia aj chyby

"Opozícia nevie a nemôže s nami súperiť na poli hospodárskeho a sociálneho vývoja, ponúka len nenávisť. Za podpory výraznej časti médií sa snaží vytvoriť o Smere ten najnegatívnejší obraz," zdôraznil. KDH na čele s neúspešným ministrom dopravy podľa Fica organizuje odvolávanie ministra dopravy. Vyzval preto opozíciu, aby prestala so zbytočnými návrhmi na odvolávanie ministrov a balkanizáciou slovenskej politiky. "Vyzývam opozíciu, aby išla do normálneho parlamentného hodnotového súboja," vyhlásil.

Fico priznal, že v Smere robia aj chyby, ale podľa neho ani jedna strana a vláda nemala takú váhu zodpovednosti ako jeho strana od roku 2012. Ocenil však to, že nikto z predstaviteľov Smeru sa nenechal vtiahnuť do opozičného programu nenávisti.

"To však neznamená, že budeme ticho. Treba pripomenúť, kto organizuje program nenávisti a zvoláva mítingy. Sú to ľudia, ktorí boli súčasťou vlády Mikuláša Dzurindu a Ivety Radičovej," povedal s tým, že Smeru dnes vyčítajú schránkové firmy, pritom tie kedysi financovali dnešné štandardné opozičné strany. "Zabudol exminister vnútra, že najdrahšia Fabia stála 80 000 eur?" dodal.

Video: Úvod slávnostného Smeru - SDSlovensko je v zahraničnej politike spoľahlivým partnerom

V zahraničnej politike je podľa Fica Slovensko spoľahlivým partnerom. "Hráme vo vyššej lige, ako by nám prislúchalo podľa veľkosti krajiny," uviedol. Smer je podľa neho dôsledným obrancom národných záujmov v ekonomike.

Fico vytýčil pre Smer aj najbližšie úlohy. Prvou je posilnenie istôt ľudí zmiernením dopadov krízy. V rámci možností štátneho rozpočtu sa má podľa neho zrealizovať do marca 2015 druhý balík sociálnych opatrení. Smer chce v roku 2015 podporiť cenovú stabilitu, predovšetkým ceny energií. Pokračovať bude aj boj proti nezamestnanosti mladých ľudí a rovnako aj tlak na rast miezd. Predseda Smeru avizoval, že aj na budúci rok porastie minimálna mzda.

Premiér tiež v prejave zablahoželal dnešným oslávencom Mikulášom, osobitne Mikulášovi Dzurindovi.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety