Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kažimír: Rozpočet je najvyrovnanejší v dejinách Slovenska

Autor: SITA, 6. decembra 2014 17:03
kazimir Minister financií Peter Kažimír je s výsledkom spokojný. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 6. decembra (WEBNOVINY) - Podpredseda vlády a minister financií SR (Smer-SD) Peter Kažimír označuje rozpočet za najvyrovnanejší v dejinách Slovenska.

"S výsledkom som spokojný a spokojný som aj z pohľadu parametrov, aj z hľadiska hodnotení európskou komisiou. Viete, že sme boli z hľadiska plnenia pravidiel, ktoré sú pre nás dôležité, a nielen pre nás, ale aj pre finančné trhy, tak z pohľadu týchto pravidiel patríme k elitnej skupine štyroch krajín Nemecka, Holandska a Luxembruska. Z môjho pohľadu je to najvyrovnanejší rozpočet z pohľadu výšky štrukturálneho deficitu, ktorý predpokladáme, že dosiahneme," povedal v dnešnej diskusii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) - Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko.

Odporúčame aj:

Na vyrovnaný rozpočet môžeme zabudnúť, tvrdí podpredseda KDH

Výdavky Sociálnej poisťovne budúci rok stúpnu, úradu klesnú

Vnútro dostane z rozpočtu viac, plánuje znižovať kriminalitu

Ako ďalej uviedol, kritici si musia uvedomiť, že zatiaľ nikto rozpočet tejto krajiny s nižším štrukturálnym deficitom nepredložil. "Stojím si za tým, že je to rozpočet, ktorý je vykročením tým smerom, ktorý nás už nezvedie z cesty k vyrovnanému rozpočtu," doplnil Kažimír, ktorý je rád, že sme si vytvorili priestor na to, aby sme si mohli zafinancovať jednu kľúčovú reformu, ktorou je reforma odvodov, zníženie odvodov pre ľudí s nízkymi príjmami a to bude znamenať aj nižšie náklady pre zamestnávateľov.

"Rozprava sa ukončila skôr, ako bolo zvykom. Krátka rozprava obvykle neznamená, že rozpočet je kvalitný," reagoval nezaradený poslanec Jozef Kollár. Pre objektivitu povedal, že sú aj horšie rozpočty, ako je ten slovenský. "Musím uznať, že aj ten náš mohol byť horší, stačí spomenúť roky 2009, 2010. Keby sme to mali porovnávať s prvou vládou Roberta Fica, tu je cítiť väčšiu dávku zodpovednosti," ukončil Kollár.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy