Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Polícia varuje pred vreckovými zlodejmi v predvianočnom čase

Autor: SITA, 7. decembra 2014 11:18
vreckar kradez zlodej Foto: Ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Vreckoví zlodeji majú pred Vianocami ideálne podmienky, varuje polícia a vyzýva ľudí k zvýšenej opatrnosti.

"Zhon spojený s predvianočnými nákupmi a nepozornosť ľudí v tomto období vytvárajú ideálnu pôdu pre vreckových zlodejov," uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová. Viac ľudí v nákupných centrách či na vianočných trhoch prináša podľa polície viac nepozornosti, čo je najlepšia príležitosť pre vreckových zlodejov.

Odporúčame:

Slováci pečú na Vianoce z tradície, Čechov to nebaví
Obeťami sú náhodne vytypované soby

Praktiky zlodejov sú rôzne. "V dave môžu pozorovať váš spôsob platby, ako aj obnos peňazí, ktorým disponujete a na aké miesto si po zaplatení peňaženku odložíte. Potom už len čakajú na vhodný okamih, aby vás okradli," povedala Považanová.

Zlodeji sa sústredia aj na šperky, retiazky, mobily, bankomatové karty, doklady a cennosti. Podľa polície sú obeťami vreckových zlodejov náhodne vytypované osoby, a to všetkých vekových kategórií. Zlodeji sa zameriavajú taktiež na zaparkované autá. "Nechávate si v nich svoje vianočné nákupy," vystríha policajná hovorkyňa.


Treba si dávať pozor na tlačenicu v rade

Medzi rady polície patrí tiež dávať si pozor na tlačenicu v rade alebo na "náhodné" vrazenie cudzieho človeka. "Zvýšte ostražitosť, ak vás niekto zastaví s otázkou na čas či cestu, alebo vás požiada o rozmenenie peňazí. Môže ísť len o snahu o odlákanie pozornosti," konštatuje Považanová. "Tašky a ruksaky, v ktorých máte peniaze alebo doklady, nenoste na chrbte," vraví.

Polícia radí nosiť peniaze a doklady oddelene. "Pokiaľ je to možné, nenoste so sebou veľkú finančnú hotovosť a využívajte možnosť bezpečnejšieho platobného styku, prípadne si hotovosť vyberajte až priamo v nákupnom centre, predídete tým krádežiam v prostriedkoch MHD," dodáva polícia.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety