Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Polícia varuje pred vreckovými zlodejmi v predvianočnom čase

Autor: SITA, 7. decembra 2014 11:18
vreckar kradez zlodej Foto: Ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Vreckoví zlodeji majú pred Vianocami ideálne podmienky, varuje polícia a vyzýva ľudí k zvýšenej opatrnosti.

"Zhon spojený s predvianočnými nákupmi a nepozornosť ľudí v tomto období vytvárajú ideálnu pôdu pre vreckových zlodejov," uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová. Viac ľudí v nákupných centrách či na vianočných trhoch prináša podľa polície viac nepozornosti, čo je najlepšia príležitosť pre vreckových zlodejov.

Odporúčame:

Slováci pečú na Vianoce z tradície, Čechov to nebaví
Obeťami sú náhodne vytypované soby

Praktiky zlodejov sú rôzne. "V dave môžu pozorovať váš spôsob platby, ako aj obnos peňazí, ktorým disponujete a na aké miesto si po zaplatení peňaženku odložíte. Potom už len čakajú na vhodný okamih, aby vás okradli," povedala Považanová.

Zlodeji sa sústredia aj na šperky, retiazky, mobily, bankomatové karty, doklady a cennosti. Podľa polície sú obeťami vreckových zlodejov náhodne vytypované osoby, a to všetkých vekových kategórií. Zlodeji sa zameriavajú taktiež na zaparkované autá. "Nechávate si v nich svoje vianočné nákupy," vystríha policajná hovorkyňa.


Treba si dávať pozor na tlačenicu v rade

Medzi rady polície patrí tiež dávať si pozor na tlačenicu v rade alebo na "náhodné" vrazenie cudzieho človeka. "Zvýšte ostražitosť, ak vás niekto zastaví s otázkou na čas či cestu, alebo vás požiada o rozmenenie peňazí. Môže ísť len o snahu o odlákanie pozornosti," konštatuje Považanová. "Tašky a ruksaky, v ktorých máte peniaze alebo doklady, nenoste na chrbte," vraví.

Polícia radí nosiť peniaze a doklady oddelene. "Pokiaľ je to možné, nenoste so sebou veľkú finančnú hotovosť a využívajte možnosť bezpečnejšieho platobného styku, prípadne si hotovosť vyberajte až priamo v nákupnom centre, predídete tým krádežiam v prostriedkoch MHD," dodáva polícia.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy