Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Bohdana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Politológ: Fico nepovedal nič nové, niektoré veci preháňa

Autor: SITA, 7. decembra 2014 09:00
Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá Snem viedol Pavol Paška. Podľa politológa je to symbolické gesto smerom dovnútra Smeru, že Fico Pašku úplne nemarginalizoval. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - V príhovore delegátom slávnostného snemu Smeru-SD v Nitre, ktorý sa konal pri príležitosti 15. výročia založenia strany, nepovedal Robert Fico podľa politológa Jána Baránka nič nové.

Obrazom: Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá


"Robert Fico veľa hovoril o nenávisti, veľa vyčíta opozícii, pričom celý jeho prejav nebol konsenzuálny smerom k opozícii. Treba mu dať za pravdu, že alternatíva k vládnutiu Smeru je momentálne dosť mizerná, a to, čo vyčíta opozícii, robí aj on sám. Niektoré veci Robert Fico dosť preháňa a používa podobný slovník, z akého obviňuje opozíciu. Používa expresívne slová, ako napríklad nenávisť a zlepenec," uviedol politológ a dodal, že Robert Fico by mal vo svojich prejavoch hovoriť konkrétnejšie.

Snem v Nitre v sobotu viedol podpredseda Smeru Pavol Paška, čo by podľa Baránka mohlo vyzerať aj ako jeho čiastočná rehabilitácia. "Treba si uvedomiť, že Paška bude poverený prácou v regiónoch, takže až taká rehabilitácia to nie je. Paradoxne, Paška patril k tomu košickému krídlu, ktoré nebolo v dobrom vzťahu s ostatnými regiónmi a hlavne so skupinou zo západu. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie. Možno je to symbolické gesto smerom dovnútra Smeru, že Fico Pašku úplne nemarginalizoval," povedal Baránek pre agentúru SITA.

Odporúčame aj:

Figeľ: Fico je nervózny, lebo opozícia odhaľuje rozkrádanie

Fico avizuje ďalší sociálny balíček, majú zaujímavé nápady

Smer oslavuje 15 rokov, snem viedol na návrh Fica Paška

Fico: Smer je pilierom stability, opozícia ponúka nenávisťPredseda Smeru Fico v sobotu vyzval opozíciu, aby prestala so zbytočnými návrhmi na odvolávanie ministrov a balkanizáciou slovenskej politiky. "Návrhy na odvolanie sú úplne legitímnou prácou opozičných parlamentných strán, kde sa môžu zviditeľniť, kde sa dá hovoriť o chybách, ktoré vláda robí...Táto vláda nemá žiadneho partnera, o to viac potrebuje kontrolu. Nečudujem sa, že momentálne je viac návrhov na odvolávanie ministrov, pre opozíciu je len toto kontrola vlády. Ja so žiadnou balkanizáciou nesúhlasím," povedal Baránek.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety