Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Figeľ: Fico je nervózny, lebo opozícia odhaľuje rozkrádanie

Autor: SITA, 6. decembra 2014 18:19
jan figel Ján Figeľ je presvedčený, že do roka sa politická mapa Slovenska zmení. Foto: Archívne, SITA/Martin Medňanský
BRATISLAVA 6.decembra (WEBNOVINY) - KDH odmieta súčasné zneužívanie moci, populizmus a zadlžovanie krajiny namiesto skutočných a zodpovedných riešení pre ľudí. "Som presvedčený, že do roka sa politická mapa Slovenska zmení. Ako už viackrát v minulosti, KDH urobí aj teraz všetko pre to, aby naša krajina mala nielen stabilnú, ale aj zodpovednú vládu," reagoval na snem Smeru-SD predseda KDH Ján Figeľ.

Odporúčame aj:

Fico avizuje ďalší sociálny balíček, majú zaujímavé nápady

Smer oslavuje 15 rokov, snem viedol na návrh Fica Paška

Fico: Smer je pilierom stability, opozícia ponúka nenávisť
Smer nemá rád kontrolu

Podľa neho po povalení bývalej vlády a politicky vynútených predčasných voľbách Smer obsadil nielen všetky výkonné, ale aj kontrolné orgány štátu. Smer nemá rád kontrolu. Aj preto rastú problémy s aroganciou a korupciou moci. Premiér Fico je nervózny, lebo ľudia, médiá a opozícia odhaľujú rozsiahle predražovanie a rozkrádanie verejných financií. Podľa Figeľa sa skrýva za prázdne frázy typu balkanizácia ekonomiky a očierňovanie.

"Opozícia nevie a nemôže s nami súperiť na poli hospodárskeho a sociálneho vývoja, ponúka len nenávisť. Za podpory výraznej časti médií sa snaží vytvoriť o Smere ten najnegatívnejší obraz," zdôraznil. KDH na čele s neúspešným ministrom dopravy podľa Fica organizuje odvolávanie ministra dopravy. Vyzval preto opozíciu, aby prestala so zbytočnými návrhmi na odvolávanie ministrov a balkanizáciou slovenskej politiky. "Vyzývam opozíciu, aby išla do normálneho parlamentného hodnotového súboja," vyhlásil v sobotňajšom príhovore k delegátom slávnostného snemu Smeru v Nitre Fico.

Obrazom: Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystáFico by sa mal vyjadriť ku korupcii

Robert Fico by si mal podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Abrhana uvedomiť, že je už takmer tri roky premiérom a namiesto osočovania a urážok opozičných politikov by sa mal vyjadriť ku korupčným tendrom svojej vlády, či už v zdravotníctve, alebo najnovšie v doprave a armáde. Abrhana neprekvapuje, že Fico má v zuboch Jána Figeľa, keďže zrušil mnohé kšefty z čias prvej Ficovej vlády. Fico v sobotu v prejave na sneme v Nitre uviedol, že KDH na čele s neúspešným ministrom dopravy organizuje odvolávanie ministra dopravy Jána Počiatka.

Rovnako je podľa Abrhana úsmevné, keď Fico hovorí o súťaži v parlamente, keďže opozícia predkladá niekoľkonásobne viac návrhov ako vláda, čo dokazujú aj posledné dve schôdze. "Žiaľ strana Smer o nich nie je ochotná ani rokovať, čo KDH považuje za prejav arogancie. Verím, že nový predseda parlamentu Peter Pellegrini tento zlý stav zmení a nebude ďalej v tejto arogancii pokračovať," vyhlásil.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety