Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Timotej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico čelil za rok dvom pokusom o odvolanie, ministri trom

Autor: SITA, 13. decembra 2014 07:44
Odvolávaniu čelil dvakrát Robert Fico, raz Tomáš Borec a Ján Richter.

fico richter Odvolávaniu v parlamente čelil aj predseda vlády Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Opozičné strany v roku 2014 desaťkrát vyzbierali aspoň 30 podpisov poslancov a požiadali o zvolanie mimoriadnych schôdzí parlamentu. Tri mimoriadne schôdze vládny Smer-SD zablokoval.

Dvakrát čelil návrhu na odvolanie premiér Robert Fico. V polovici februára ho opozícia chcela odvolať pre kauzu predaja emisií, ktoré predal pod cenu jeho prvý kabinet. Fico čelil odvolaniu aj preto, že začiatkom februára vládny Smer-SD zablokoval mimoriadnu schôdzu ku kauze emisných povoleniek. Pád vlády požadovali opozičné strany aj 8. novembra, kedy Ficovmu kabinetu vyčítali korupčný systém, ktorý Smer-SD zaviedol na Slovensku.

Odporúčame aj:

Poslanci si zaspievali koledy, opozícia Počiatka neodvolala
Odvolaniu čelil aj Borec

Návrhu na odvolanie čelil koncom marca aj minister spravodlivosti Tomáš Borec. Opozícii sa nepáčilo dovolanie, ktoré podal minister v kauze bývalého košického komunálneho politika Františka Olejníka.

Koncom októbra čelil vyslovovaniu nedôvery v parlamente minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. Opozičné strany chceli Richtera zosadiť z funkcie pre kauzu prideľovania eurofondov spoločnosti Star EU a tunelovaniu eurofondov.

Ako posledný minister v tomto roku bol odvolávaný šéf rezortu dopravy Ján Počiatek. Opozícia mu vyčítala tender Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na firmu zabezpečujúcu platby mýta cez palivové karty.


Smer zablokoval aj rokovanie k Paškovi

Koncom januára si opoziční politici vyžiadali mimoriadne rokovanie národnej rady k postoju vlády voči verejnej ochrankyni práv Jane Dubovcovej. Národná rada SR podľa opozície mala vyjadriť vážne znepokojenie nad postupom vlády, ktorá na januárovom zasadnutí neumožnila ombudsmanke informovať kabinet o údajnom porušení základných práv a slobôd pri policajnom zásahu v Moldave nad Bodvou.

V závere septembra sa konala mimoriadna schôdza, na ktorej opozícia diskutovala o časti zákonov, ktoré vládny Smer-SD na začiatku septembrovej schôdze vyradil z programu. Smer-SD vyradenie zákonov odôvodnil blížiacimi sa komunálnymi voľbami.

Začiatkom novembra chcela opozícia rokovať o kontrole hospodárenia s finančnými prostriedkami v obchodnej spoločnosti MH Development, s.r.o. Vládna strana mimoriadne zasadnutie zablokovala.

Smer-SD rovnako neumožnil rokovať o návrhu na odvolanie predsedu parlamentu Pavla Pašku, ktorý o niekoľko dní sám odstúpil z funkcie a vzdal sa aj poslaneckého mandátu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety