Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Dom v Košiciach zachvátil mohutný požiar, hasili ho celú noc

Autor: SITA, 11. decembra 2014 09:29
Podľa predbežných odhadov spôsobili mohutné plamene škodu za státisíce eur, majiteľ sa nechcel vyjadriť k vzniku požiaru.
poziar hasici Požiar zachvátil jednu z garáži na Opavskej ulici na bratislavských Kramároch. (Ilustračné foto) Foto: ilustračné, SITA/Marián Angelovič
KOŠICE 11. decembra (WEBNOVINY) – Veľký požiar strechy obytného domu na Jesenského ulici v Košiciach, v ktorom sú dva byty a stolárska dielňa, likvidovali v noci košickí hasiči.

Ako vo štvrtok ráno informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov Roman Keruľ, podľa predbežných odhadov požiar spôsobil škodu za približne 250-tisíc eur. Príčinu požiaru vyšetrujú. Majiteľ jedného z bytov Jozef M., ktorý bol aj majiteľom stolárskej dielne, sa nechcel vyjadriť k príčine vzniku požiaru.


Požiar sťažovali mnohé faktory

Ako informoval Keruľ, požiar im nahlásili v stredu večer o pol desiatej a zásah trval až do štvrtkového rána do šiestej. Pri likvidácii požiaru sa vystriedali dve skupiny hasičov, celkom ich zasahovalo 22 a osem kusov techniky.

Hasiči po príchode na miesto zistili, že horí strecha domu a stolárska dielňa. Evakuovali obyvateľov dvoch bytov, odpojili prívod elektriny a plynu. Museli odsunúť aj zaparkované autá mimo areálu obytného domu.


Oheň zasiahol aj povalu dielne

Lokalizáciu požiaru sťažovali dosky a iný materiál ako aj zariadenie stolárskej dielne pod strechou, v ktorej vznikol požiar. Požiarom bola zasiahnutá nielen strecha s dreveným krovom, ale aj podlaha povaly. Hasiči ju museli rozberať, lebo tam boli skryté ohniská. Hasičom likvidáciu požiaru sťažovala aj skutočnosť, že najbližší hydrant nebol funkčný a vodu na hasenie museli čerpať z hydrantu vzdialeného až tristo metrov.

Na mieste bola aj mestská i štátna polícia, ktorá dočasne uzavrela premávku na ulici. Na mieste bol aj zástupca Civilnej ochrany, ktorý mal zabezpečiť náhradné ubytovanie pre evakuované osoby, majitelia bytov to však nežiadali.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety