Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Rozpočet RTVS nebude stačiť na nové technológie, varuje Mika

Autor: SITA, 15. decembra 2014 06:12
Šéf verejnoprávneho RTVS označil za pozitívum, že sa zastavil desať rokov trvajúci pokles výberu koncesionárskych poplatkov.
televizia rtvs Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) - Téma zmeny financovania ostáva pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) aktuálnou aj v roku 2015. Počas minulotýždňového rokovania Rady RTVS o návrhu rozpočtu a programového konceptu Rozhlasu a televízie Slovenska na rok 2015 to konštatoval generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Oceňuje, že po schválení štátneho rozpočtu sa naplnili očakávania RTVS a podpísala sa zmluva so štátom v plánovanej výške 30 miliónov eur. Za pozitívum označil aj zastavenie 10 rokov trvajúceho poklesu výberu tzv. koncesionárskych poplatkov.

Odporúčame:

Slováci budú naďalej platiť koncesionárske poplatky za RTVS
Na rozvoj technológii nie sú peniaze

RTVS by podľa Miku mohol na budúci rok získať približne 2,1 milióna eur aj predajom nepotrebných priestorov v Banskej Bystrici a v Bratislave. V Banskej Bystrici sa po spojení televíznej a rozhlasovej časti RTVS uvoľnila budova verejnoprávnej televízie a v Bratislave je na predaj malý rodinný dom vo vstupnom areáli sídla televízie v Mlynskej doline.

Šéf RTVS tvrdí, že pre rok 2015 má verejnoprávna rádiotelevízia dosť zdrojov na plnenie všetkých zákonných úloh, rozpočet však nezaistí rozvoj technológií a ani programu. Zmluva so štátom na rok 2015 síce RTVS prináša päť miliónov eur na technologické investície, peňazí však nie je dosť na zaistenie systémovej obnovy a rozvoja technológií.


RTVS nemusí byť so športom úspešný

Peniaze poslúžia najmä na sanovanie prípadných havarijných situácií. Václav Mika pred Radou RTVS garantoval, že rozpočet pre rok 2015 zaistí verejnoprávnej televízií a rozhlasu možnosť uchádzať sa o práva na všetky veľké športové podujatia, čo však neznamená, že RTVS bude v tomto smere za každú cenu úspešný.

Zo štátneho rozpočtu na rok 2015, ktorý 4. decembra schválila Národná rada SR, vyplýva, že Ministerstvo kultúry SR dá cez zmluvu so štátom RTVS 30 miliónov eur, teda o 5,5 milióna viac ako tento rok.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety