Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ministerstvo školstva rozdalo autá, poslúžia aj polepšovniam

Autor: SITA, 17. decembra 2014 10:51
Ministerstvo školstva chcelo pôvodne vyčleniť na darovanie jedenásť áut. Tri však neprešli kontrolou STK a o jedno s takmer pol miliónom najazdených kilometrov nik neprejavil záujem.
auto Prebytočné autá (na snímke) odovzdalo ministerstvo pracovníkom reedukačných centier a internátnej školy. Bratislava, 17. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v stredu odovzdalo šiestim reedukačným centrám a jednej internátnej škole automobily zo svojho vozového parku. Minister školstva Juraj Draxler povedal, že rezort školstva takto ušetrí na prevádzkových nákladoch 50-tisíc eur ročne.

"Vozidlá sme odobrali jednotlivým sekciám a som rád, že budú slúžiť tam, kde je situácia naozaj ťažká a kde ich veľmi potrebujú," povedal Draxler. Ministerstvo pôvodne na darovanie vyčlenilo 11 vozidiel, čo je viac ako tretina vozového parku.

Technickou kontrolou však neprešli tri automobily a o jedno, s takmer pol miliónom najazdených kilometrov, nikto neprejavil záujem. "Ostatné vozidlá prešli technickou kontrolou, generálnou opravou a sú vo výbornom stave," uviedla hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Automobily si dnes prezvali zástupcovia reedukačných centier Trstín, Zlaté Moravce, Vráble, Hlohovec, Mlynky, Čerenčany a Spojenej školy internátnej v Leviciach.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy