Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Timotej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ministerstvo školstva rozdalo autá, poslúžia aj polepšovniam

Autor: SITA, 17. decembra 2014 10:51
Ministerstvo školstva chcelo pôvodne vyčleniť na darovanie jedenásť áut. Tri však neprešli kontrolou STK a o jedno s takmer pol miliónom najazdených kilometrov nik neprejavil záujem.
auto Prebytočné autá (na snímke) odovzdalo ministerstvo pracovníkom reedukačných centier a internátnej školy. Bratislava, 17. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v stredu odovzdalo šiestim reedukačným centrám a jednej internátnej škole automobily zo svojho vozového parku. Minister školstva Juraj Draxler povedal, že rezort školstva takto ušetrí na prevádzkových nákladoch 50-tisíc eur ročne.

"Vozidlá sme odobrali jednotlivým sekciám a som rád, že budú slúžiť tam, kde je situácia naozaj ťažká a kde ich veľmi potrebujú," povedal Draxler. Ministerstvo pôvodne na darovanie vyčlenilo 11 vozidiel, čo je viac ako tretina vozového parku.

Technickou kontrolou však neprešli tri automobily a o jedno, s takmer pol miliónom najazdených kilometrov, nikto neprejavil záujem. "Ostatné vozidlá prešli technickou kontrolou, generálnou opravou a sú vo výbornom stave," uviedla hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Automobily si dnes prezvali zástupcovia reedukačných centier Trstín, Zlaté Moravce, Vráble, Hlohovec, Mlynky, Čerenčany a Spojenej školy internátnej v Leviciach.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety