Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SIS-ka prijme etický kódex, dôvera Slovákov ju zaväzuje

Autor: SITA, 21. decembra 2014 05:39
Slovenská informačná služba pripomína, že dnes sa ktorékoľvek miesto na svete môže stať cieľom teroristického ohrozenia.
tajne Foto: ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská informačná služba bude mať svoj etický kódex.

Do platnosti ho uvedie od januára. "Etický kódex bude záväzný pre všetkých príslušníkov ako aj civilných zamestnancov spravodajskej služby a bude zverejnený na webovom sídle spravodajskej služby," uviedol hovorca SIS Branislav Zvara.


Spravodajská práca často ohrozuje zdravie a životy

Etický kódex je súhrn pravidiel profesionálneho správania sa príslušníkov spravodajskej služby. "Vznikal ako reflexia na zložité situácie, ktorým musia naši spravodajskí dôstojníci často čeliť, rovnako zohľadňuje aj špecifiká spravodajskej práce, akými sú mlčanlivosť a zachovávanie štátneho tajomstva," objasnil Zvara s tým, že kódex vychádza hlavne z filozofie etických kódexov partnerských spravodajských služieb.

Úlohy, ktoré SIS plní, si podľa Zvaru vyžadujú maximálne nasadenie, vysokú profesionalitu a použitie sofistikovaných spravodajských metód. "Veľakrát spravodajská práca ohrozuje zdravie a životy našich spravodajských dôstojníkov. Na činnosť spravodajskej služby platí podmienka súladu s platnou legislatívou s nulovou toleranciou pri porušení pravidiel," povedal.


SIS-ku vraj zaväzuje dôvera Slovákov

SIS pripomína, že dnes sa ktorékoľvek miesto na svete môže stať cieľom teroristického ohrozenia. "Naša spravodajská služba ako aj naše partnerské služby sú tu najmä preto, aby takéto bezpečnostné riziká odhaľovali, minimalizovali a chránili pred nimi svojich občanov," uvádza hovorca.

Podľa Zvaru si je SIS vedomá jej rozporuplného obrazu v očiach verejnosti, ktorý pochádza najmä z jej začiatkov. "Aj preto by sme vás chceli ubezpečiť, že SIS si v súčasnosti váži dôveru, ktorú jej dávajú slovenskí občania. Dôvera občanov našej krajiny nás zároveň aj zaväzuje," uzavrel Zvara.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy