Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pod stromčekom sa najviac tešia deti

Autor: WBN/PR, 19. decembra 2014 16:20
Foto: SITA / AP
BRATISLAVA 19. decembra (WBN/PR) - Rodičia malých detí veľmi dobre poznajú ten špeciálny druh vianočného stresu – čím potešiť svoje deti pod stromčekom. Celý rok im prízvukujete, aby poslúchali, inak im Ježiško na Vianoce nič neprinesie, takže detské očakávania sú v tomto prípade o to silnejšie vďaka motivácii k lepšiemu správaniu.

Možnosti sú neobmedzené a výber je obrovský, preto sa často môže rodič ocitnúť v situácii, kedy sa naňho valí množstvo ponúk, z ktorých si musí vybrať. Výrobcovia hračiek prichádzajú s neustálymi inováciami, ktoré so sebou prinášajú čoraz realistickejší zážitok z detských hier – či už sú to bábiky, ktoré mrkajú mihalnicami a je možné ich kŕmiť, alebo domáce zvieratká, ktoré vydávajú reálne zvuky, keď ich pohladkáte alebo vezmete na prechádzku.

Z rebríčka najprezeranejších tovarov v kategórii Hračky na porovnávači cien Pricemania.sk vyplýva, že aj v dnešnej dobe je najistejšie počas vianočných nákupov staviť na istotu a overenú klasiku. Už tradične sa v popredí držia rôzne variácie populárneho Lega alebo bábiky Barbie. Do TOP 20 produktov sa okrem nich dostala aj česacia hlava pre malé kaderníčky, detská kuchynka, bábika Sally a Chou Chou alebo napríklad aj detské logické alebo stolové hry.

Stavebnica Lego, aj keď spočiatku bola primárne určená chlapcom, v dnešnej dobe prináša neuveriteľné množstvo rôznych variácií hry aj pre dievčatá. Dánska spoločnosť Lego Group sa pri vytváraní tém inšpiruje populárnymi filmami, ako napríklad Star Wars alebo Piráti z Karibiku, rôznymi profesiami od hasičov až po baníkov, obľúbenými hračkami dopravných prostriedkov (vláčik, helikoptéra, policajné auto), počítačových hier (Minecraft) či filmov ako Harry Potter alebo aj dievčenskými témami – Olivia a jej dom či rôzne disneyovské princezné a víly. Nečudo, že z veľkej ponuky si vyberie naozaj každý, pričom Lego vydrží aj pre ďalšie generácie, môže sa spájať alebo kombinovať a často sa k bežnému hraniu pridáva aj príbeh, ktorý so sebou nesie daná séria. Najprezeranejšími hračkami na Pricemania.sk v predvianočnom období sú z tejto kategórie Lego Duplo - Vláčik Deluxe 10508, Lego Friends - Olivia a jej dom 3315, Lego Creator - Základné kocky Deluxe 6177 a iné. Ceny sa pohybujú už od 1,59 eur za rôzne figúrky až po 581 eur za 3 152 dielikovú súpravu.

Na druhej strane Barbie od Mattela je vyslovene dievčenskou záležitosťou a svoju popularitu si stabilne drží už od svojho vzniku v roku 1959. Dokonalá malá bábika s krásnymi vlasmi očarila celý svet a predáva sa vo viac ako 150 krajinách sveta. V každom kúte je však prispôsobená miestnej kultúre, preto existuje aj Barbie Indka, Afričanka, Ruska alebo Latinoameričanka, pričom sa objavujú aj bábiky, ktoré sú kópiami slávnych postáv z animovaných filmov. Mattel takisto ponúka aj Barbie sady, je možné zakúpiť napríklad bábiku s koňom a celý príslušenstvom alebo Barbie s celou výbavou na stanovačku. Na Slovensku sa drží klasika a v rebríčku TOP 20 hračiek sa objavila Mattel Barbie - Svietiaca morská panna a Mattel Disney - Ľadové kráľovstvo princezná Anna.

Stále platí, že najvýhodnejšie nákupy sú na internete, kde okrem najlacnejších cien môžete porovnať rôzne e-shopy, ale aj prečítať si rady od zákazníkov, ktorí nakúpili pred vami, pričom možnosti online nákupov sú takmer neobmedzené.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety