Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pod stromčekom sa najviac tešia deti

Autor: WBN/PR, 19. decembra 2014 16:20
Foto: SITA / AP
BRATISLAVA 19. decembra (WBN/PR) - Rodičia malých detí veľmi dobre poznajú ten špeciálny druh vianočného stresu – čím potešiť svoje deti pod stromčekom. Celý rok im prízvukujete, aby poslúchali, inak im Ježiško na Vianoce nič neprinesie, takže detské očakávania sú v tomto prípade o to silnejšie vďaka motivácii k lepšiemu správaniu.

Možnosti sú neobmedzené a výber je obrovský, preto sa často môže rodič ocitnúť v situácii, kedy sa naňho valí množstvo ponúk, z ktorých si musí vybrať. Výrobcovia hračiek prichádzajú s neustálymi inováciami, ktoré so sebou prinášajú čoraz realistickejší zážitok z detských hier – či už sú to bábiky, ktoré mrkajú mihalnicami a je možné ich kŕmiť, alebo domáce zvieratká, ktoré vydávajú reálne zvuky, keď ich pohladkáte alebo vezmete na prechádzku.

Z rebríčka najprezeranejších tovarov v kategórii Hračky na porovnávači cien Pricemania.sk vyplýva, že aj v dnešnej dobe je najistejšie počas vianočných nákupov staviť na istotu a overenú klasiku. Už tradične sa v popredí držia rôzne variácie populárneho Lega alebo bábiky Barbie. Do TOP 20 produktov sa okrem nich dostala aj česacia hlava pre malé kaderníčky, detská kuchynka, bábika Sally a Chou Chou alebo napríklad aj detské logické alebo stolové hry.

Stavebnica Lego, aj keď spočiatku bola primárne určená chlapcom, v dnešnej dobe prináša neuveriteľné množstvo rôznych variácií hry aj pre dievčatá. Dánska spoločnosť Lego Group sa pri vytváraní tém inšpiruje populárnymi filmami, ako napríklad Star Wars alebo Piráti z Karibiku, rôznymi profesiami od hasičov až po baníkov, obľúbenými hračkami dopravných prostriedkov (vláčik, helikoptéra, policajné auto), počítačových hier (Minecraft) či filmov ako Harry Potter alebo aj dievčenskými témami – Olivia a jej dom či rôzne disneyovské princezné a víly. Nečudo, že z veľkej ponuky si vyberie naozaj každý, pričom Lego vydrží aj pre ďalšie generácie, môže sa spájať alebo kombinovať a často sa k bežnému hraniu pridáva aj príbeh, ktorý so sebou nesie daná séria. Najprezeranejšími hračkami na Pricemania.sk v predvianočnom období sú z tejto kategórie Lego Duplo - Vláčik Deluxe 10508, Lego Friends - Olivia a jej dom 3315, Lego Creator - Základné kocky Deluxe 6177 a iné. Ceny sa pohybujú už od 1,59 eur za rôzne figúrky až po 581 eur za 3 152 dielikovú súpravu.

Na druhej strane Barbie od Mattela je vyslovene dievčenskou záležitosťou a svoju popularitu si stabilne drží už od svojho vzniku v roku 1959. Dokonalá malá bábika s krásnymi vlasmi očarila celý svet a predáva sa vo viac ako 150 krajinách sveta. V každom kúte je však prispôsobená miestnej kultúre, preto existuje aj Barbie Indka, Afričanka, Ruska alebo Latinoameričanka, pričom sa objavujú aj bábiky, ktoré sú kópiami slávnych postáv z animovaných filmov. Mattel takisto ponúka aj Barbie sady, je možné zakúpiť napríklad bábiku s koňom a celý príslušenstvom alebo Barbie s celou výbavou na stanovačku. Na Slovensku sa drží klasika a v rebríčku TOP 20 hračiek sa objavila Mattel Barbie - Svietiaca morská panna a Mattel Disney - Ľadové kráľovstvo princezná Anna.

Stále platí, že najvýhodnejšie nákupy sú na internete, kde okrem najlacnejších cien môžete porovnať rôzne e-shopy, ale aj prečítať si rady od zákazníkov, ktorí nakúpili pred vami, pričom možnosti online nákupov sú takmer neobmedzené.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety