Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Bratislave začne po zimných prázdninách jazdiť nová linka

Autor: SITA, 28. decembra 2014 06:27
Nová linka č. 123 bude spájať centrum Bory Mall s Dúbravkou a sídliskom v Lamači každý deň, v čase prevádzky obchodného centra.
autobus Zmena čaká po prázdninách aj cestujúcich na linke č. 20 z Devínskej Novej Vsi cez Dúbravku k Tescu Lamač. Foto: ilustračné, Thinkstock
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Dopravný podnik Bratislava po zimných prázdninách zavedie zmeny v doprave. Od 8. januára 2015 už totiž nebude jazdiť linka 120, ktorá spája Tesco Lamač a Devínsku Novú Ves. Po prázdninách pribudne nová linka č. 123 spájajúca nákupné centrum Bory Mall s Dúbravkou a Lamačom. V hustejších intervaloch bude po prázdninách premávať linka č. 20 z Devínskej Novej Vsi.

"Ide o naplnenie požiadavky na zabezpečenie dopravného spojenia do územia Bory z bezprostredne najbližších mestských častí, a to nielen kvôli nakupujúcim v novom obchodnom centre Bory Mall, ale aj pre ľudí z Karlovej Vsi, Dúbravky a Lamača, ktorí si tu našli prácu a uplatnenie," vysvetľuje zmeny Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke.


Cestovný poriadok bude včas zverejnený

Nová linka č. 123 bude spájať centrum Bory Mall s Dúbravkou a sídliskom v Lamači každý deň, v čase prevádzky obchodného centra. Premávať bude v oboch smeroch po trase Žatevná, Repašského, Saratovská, Agátová, cesta II/505, Hodonínska, Podháj, Cesta na Klanec a Lamač. Nástupište a výstupište bude zriadené na zastávke Žatevná.

Autobus bude zastavovať na zastávkach Pekníkova (na znamenie), OD Saratov, Pri Kríži, Agátová, Bory Mall, ďalej na zastávkach na znamenie Lamač - Staré Záhrady, Bakošova, Podháj, Studenohorská, Klanec a Lamač Cesta na Klanec, kde bude nástupište a výstupište.

Cestujúci budú môcť z tejto linky prestúpiť na električku Pri Kríži alebo na zastávke OD Saratov. "Cestovný poriadok linky 123 sa prispôsobuje prevádzkovej dobe obchodného centra a bude včas pre cestujúcich zverejnený," upozorňuje Dopravný podnik Bratislava na svojej stránke.


Meniť sa bude aj linka č. 20

Zmena čaká po prázdninách aj cestujúcich na linke č. 20 z Devínskej Novej Vsi cez Dúbravku k Tescu Lamač. V rannej špičke budú niektoré spoje premávať po skrátenej trase z Devínskej Novej Vsi po OD Saratov a odtiaľ na Žatevnú.

Autobus bude premávať v oboch smeroch po trase Opletalova, Mlynská, Istrijská, Eisnerova, vyradený úsek cesty VU III/00244, cesta II/505, Technické sklo, Agátová, Saratovská, Repašského a Žatevná.

Novými zastávkami na trase linky č. 20 bude zastávka Žatevná, kde bude výstupište a nástupište a Pekníkova, ktorá bude v oboch smeroch na znamenie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy