Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Bratislave začne po zimných prázdninách jazdiť nová linka

Autor: SITA, 28. decembra 2014 06:27
Nová linka č. 123 bude spájať centrum Bory Mall s Dúbravkou a sídliskom v Lamači každý deň, v čase prevádzky obchodného centra.
autobus Zmena čaká po prázdninách aj cestujúcich na linke č. 20 z Devínskej Novej Vsi cez Dúbravku k Tescu Lamač. Foto: ilustračné, Thinkstock
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Dopravný podnik Bratislava po zimných prázdninách zavedie zmeny v doprave. Od 8. januára 2015 už totiž nebude jazdiť linka 120, ktorá spája Tesco Lamač a Devínsku Novú Ves. Po prázdninách pribudne nová linka č. 123 spájajúca nákupné centrum Bory Mall s Dúbravkou a Lamačom. V hustejších intervaloch bude po prázdninách premávať linka č. 20 z Devínskej Novej Vsi.

"Ide o naplnenie požiadavky na zabezpečenie dopravného spojenia do územia Bory z bezprostredne najbližších mestských častí, a to nielen kvôli nakupujúcim v novom obchodnom centre Bory Mall, ale aj pre ľudí z Karlovej Vsi, Dúbravky a Lamača, ktorí si tu našli prácu a uplatnenie," vysvetľuje zmeny Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke.


Cestovný poriadok bude včas zverejnený

Nová linka č. 123 bude spájať centrum Bory Mall s Dúbravkou a sídliskom v Lamači každý deň, v čase prevádzky obchodného centra. Premávať bude v oboch smeroch po trase Žatevná, Repašského, Saratovská, Agátová, cesta II/505, Hodonínska, Podháj, Cesta na Klanec a Lamač. Nástupište a výstupište bude zriadené na zastávke Žatevná.

Autobus bude zastavovať na zastávkach Pekníkova (na znamenie), OD Saratov, Pri Kríži, Agátová, Bory Mall, ďalej na zastávkach na znamenie Lamač - Staré Záhrady, Bakošova, Podháj, Studenohorská, Klanec a Lamač Cesta na Klanec, kde bude nástupište a výstupište.

Cestujúci budú môcť z tejto linky prestúpiť na električku Pri Kríži alebo na zastávke OD Saratov. "Cestovný poriadok linky 123 sa prispôsobuje prevádzkovej dobe obchodného centra a bude včas pre cestujúcich zverejnený," upozorňuje Dopravný podnik Bratislava na svojej stránke.


Meniť sa bude aj linka č. 20

Zmena čaká po prázdninách aj cestujúcich na linke č. 20 z Devínskej Novej Vsi cez Dúbravku k Tescu Lamač. V rannej špičke budú niektoré spoje premávať po skrátenej trase z Devínskej Novej Vsi po OD Saratov a odtiaľ na Žatevnú.

Autobus bude premávať v oboch smeroch po trase Opletalova, Mlynská, Istrijská, Eisnerova, vyradený úsek cesty VU III/00244, cesta II/505, Technické sklo, Agátová, Saratovská, Repašského a Žatevná.

Novými zastávkami na trase linky č. 20 bude zastávka Žatevná, kde bude výstupište a nástupište a Pekníkova, ktorá bude v oboch smeroch na znamenie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety