Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Volebný úspech Smeru sa trávi obtiažne, vyhlásil Maďarič

Autor: SITA, 22. decembra 2014 10:42
Získať jednofarebnú vládu demokraticky je podľa Maďariča veľký úspech, ktorý prináša obrovskú zodpovednosť.
Minister kultúry SR Marek Maďarič Marek Maďarič. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) – Volebný úspech Smeru z roku 2012 sa podľa podpredsedu strany Mareka Maďariča v realizácii trávi obtiažne.


Podľa Maďariča Smer nesie obrovskú zodpovednosť

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, získať jednofarebnú vládu demokraticky je veľký úspech, ktorý prináša obrovskú zodpovednosť.

"Tú je niekedy veľmi komplikované niesť. S takouto situáciou nebola doteraz konfrontovaná žiadna strana. Pri vykonávaní vládnej politiky v takom rozsahu niet veľa času na radosť, lebo sme od začiatku zavalení zodpovednosťou a prácou, ktorá z toho vyplýva," uviedol.


Smer sa pasuje s vládnutím so cťou, tvrdí Maďarič

Na to, či dokázal Smer narábať so zodpovednosťou, ktorú dostal od ľudí, sa podľa Maďariča treba pozrieť aj z toho pohľadu, ako túto zodpovednosť niesli predchádzajúce vlády. "V tomto porovnaní, ako vládnu zodpovednosť vykonával ľudovo povedané zlepenec a ako ju vykonáva naša strana, tak si myslím, že Smer určite obstojí so cťou," povedal s tým, že v základných sociálno-ekonomických parametroch sa dá povedať, že Smer a vláda Smeru zvládla na jednej z najlepších úrovní konsolidáciu verejných financií. So cťou sa pasuje podľa neho aj s nezamestnanosťou.

"Bolo by fajn, keby klesala rýchlejšie, ale v zásade je dobrý trend, že klesá. Vládnutie zachováva aj hospodársky rast. Je relatívne nízky, ale zároveň jeden z najvyšších v EÚ, alebo to, že už dlhšiu dobu máme pri mnohých komoditách nulový nárast cien. Navyše vládna politika robí zo Slovenska politicky stabilnú a v EÚ rešpektovanú krajinu," uviedol Maďarič.

Určite však podľa neho aj vládnutie Smeru sprevádzajú nejaké chyby a kauzy. "Ale posledný vývoj ukazuje, že Smer vie aj bezprecedentne vyvodzovať zodpovednosť v tom, akých vysokých predstaviteľov sa v poslednom čase dotkli aj zmeny vo vláde alebo parlamente. Teda si myslím, že Smer zodpovednosť nesie dobre," vyhlásil.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy