Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Volebný úspech Smeru sa trávi obtiažne, vyhlásil Maďarič

Autor: SITA, 22. decembra 2014 10:42
Získať jednofarebnú vládu demokraticky je podľa Maďariča veľký úspech, ktorý prináša obrovskú zodpovednosť.
Minister kultúry SR Marek Maďarič Marek Maďarič. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) – Volebný úspech Smeru z roku 2012 sa podľa podpredsedu strany Mareka Maďariča v realizácii trávi obtiažne.


Podľa Maďariča Smer nesie obrovskú zodpovednosť

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, získať jednofarebnú vládu demokraticky je veľký úspech, ktorý prináša obrovskú zodpovednosť.

"Tú je niekedy veľmi komplikované niesť. S takouto situáciou nebola doteraz konfrontovaná žiadna strana. Pri vykonávaní vládnej politiky v takom rozsahu niet veľa času na radosť, lebo sme od začiatku zavalení zodpovednosťou a prácou, ktorá z toho vyplýva," uviedol.


Smer sa pasuje s vládnutím so cťou, tvrdí Maďarič

Na to, či dokázal Smer narábať so zodpovednosťou, ktorú dostal od ľudí, sa podľa Maďariča treba pozrieť aj z toho pohľadu, ako túto zodpovednosť niesli predchádzajúce vlády. "V tomto porovnaní, ako vládnu zodpovednosť vykonával ľudovo povedané zlepenec a ako ju vykonáva naša strana, tak si myslím, že Smer určite obstojí so cťou," povedal s tým, že v základných sociálno-ekonomických parametroch sa dá povedať, že Smer a vláda Smeru zvládla na jednej z najlepších úrovní konsolidáciu verejných financií. So cťou sa pasuje podľa neho aj s nezamestnanosťou.

"Bolo by fajn, keby klesala rýchlejšie, ale v zásade je dobrý trend, že klesá. Vládnutie zachováva aj hospodársky rast. Je relatívne nízky, ale zároveň jeden z najvyšších v EÚ, alebo to, že už dlhšiu dobu máme pri mnohých komoditách nulový nárast cien. Navyše vládna politika robí zo Slovenska politicky stabilnú a v EÚ rešpektovanú krajinu," uviedol Maďarič.

Určite však podľa neho aj vládnutie Smeru sprevádzajú nejaké chyby a kauzy. "Ale posledný vývoj ukazuje, že Smer vie aj bezprecedentne vyvodzovať zodpovednosť v tom, akých vysokých predstaviteľov sa v poslednom čase dotkli aj zmeny vo vláde alebo parlamente. Teda si myslím, že Smer zodpovednosť nesie dobre," vyhlásil.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety