Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Zvieratká v Zoo nájdu pod stromčekom aj ovocie

Autor: SITA, 24. decembra 2014 13:38
Zvieratká v Zoo zimu znášajú dobre, niektoré si vraj sneh užívajú, radi sa v ňom hrajú a váľajú.
Aj zvieratká v ZOO si nájdu pod stromčekom darčeky Zvieratá v košickej ZOO si rozbaľovali darčeky s vianočnými dobrotami. Košice, 16. december 2014. Foto: SITA/Tibor Zmak
BRATISLAVA 24. decembra (WEBNOVINY) – Štedrý deň v ZOO Bratislava je síce ako každý bežný deň, no ani zvieratká Vianoce neobídu.

Aj tento rok si pod stromčekom nájdu extra dávku obľúbeného čerstvého či sušeného ovocia, orieškov i piškót. Mäsožravce si zase pochutnajú na porcii surového mäska s kosťou, kopytníky dostanú dávku čečiny na obhrýzanie. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Matejovičová zo ZOO Bratislava.

Obrazom: Z darčekov sa zvieratká tešili aj v košickej Zoo


Kopytníkom chovatelia cez zimu doprajú viac takého krmiva, aby si vytvorili tukové zásoby, ktoré ich potom chránia pred chladom. V teráriu, exotáriu či pavilóne šeliem zvieratkám cez zimu prikúria a teplejšie majú aj kopytníky, niektoré šelmy či primáty, vysvetlila Matejovičová. Chovatelia v zime vystielajú maštale bohatou podstielkou, v niektorých chovných zariadeniach dajú dokonca na dvere staré koberce, aby zvieratká nemali prievan.

Zvieratká v ZOO netrpia ani každoročnými silvestrovskými oslavami s ohňostrojmi a delobuchmi. Chovatelia ich totiž na noc zatvárajú do vnútorných priestorov. "Je to i tým, že ZOO je od centra mesta ďalej a rušný život veľkomesta tu nie je počuť v takej veľkej miere. S týmto sme teda doposiaľ našťastie problémy nemali," dodala Matejovičová.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy