Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Adriána

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Zvieratká v Zoo nájdu pod stromčekom aj ovocie

Autor: SITA, 24. decembra 2014 13:38
Zvieratká v Zoo zimu znášajú dobre, niektoré si vraj sneh užívajú, radi sa v ňom hrajú a váľajú.
Aj zvieratká v ZOO si nájdu pod stromčekom darčeky Zvieratá v košickej ZOO si rozbaľovali darčeky s vianočnými dobrotami. Košice, 16. december 2014. Foto: SITA/Tibor Zmak
BRATISLAVA 24. decembra (WEBNOVINY) – Štedrý deň v ZOO Bratislava je síce ako každý bežný deň, no ani zvieratká Vianoce neobídu.

Aj tento rok si pod stromčekom nájdu extra dávku obľúbeného čerstvého či sušeného ovocia, orieškov i piškót. Mäsožravce si zase pochutnajú na porcii surového mäska s kosťou, kopytníky dostanú dávku čečiny na obhrýzanie. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Matejovičová zo ZOO Bratislava.

Obrazom: Z darčekov sa zvieratká tešili aj v košickej Zoo


Kopytníkom chovatelia cez zimu doprajú viac takého krmiva, aby si vytvorili tukové zásoby, ktoré ich potom chránia pred chladom. V teráriu, exotáriu či pavilóne šeliem zvieratkám cez zimu prikúria a teplejšie majú aj kopytníky, niektoré šelmy či primáty, vysvetlila Matejovičová. Chovatelia v zime vystielajú maštale bohatou podstielkou, v niektorých chovných zariadeniach dajú dokonca na dvere staré koberce, aby zvieratká nemali prievan.

Zvieratká v ZOO netrpia ani každoročnými silvestrovskými oslavami s ohňostrojmi a delobuchmi. Chovatelia ich totiž na noc zatvárajú do vnútorných priestorov. "Je to i tým, že ZOO je od centra mesta ďalej a rušný život veľkomesta tu nie je počuť v takej veľkej miere. S týmto sme teda doposiaľ našťastie problémy nemali," dodala Matejovičová.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety