Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Ľadové medvede krstili nových členov

Autor: SITA, 24. decembra 2014 15:12
Medvede sa na zimné kúpanie pripravujú od jesene. Najmä pre začiatočníkov je potrebné, aby sa každé ráno sprchovali v studenej vode.
Ľadové medvede v akcii Krst prebieha jednoducho. Adept vstúpi do vody a predseda mu poleje hlavu vodou. Foto: SITA/Martin Havran
BRATISLAVA 24. decembra (WEBNOVINY) – Ľadové medvede v stredu na bratislavských Zlatých pieskoch "krstili" nových členov. Nové medvede vítali aj svojou hymnou "My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach. S odvahou si zaplávame v ľadových vodách."

Krst prebieha jednoducho. Adept vstúpi do vody a predseda mu poleje hlavu vodou a povie: "Krstím Ťa na Ľadového Medveďa". Otužilec dostane aj krstný list, mimochodom veľmi pekný. Je na ňom napísaná okrem dátumu aj aktuálna teplota vody a vzduchu podľa vývinu počasia sa bude na tohtoročných krstných listoch vynímať teplota vody asi 5°C.

Obrazom: Ľadové medvede krstili nových členov, voda mala päť stupňov


Medvede sa na zimné kúpanie pripravujú od jesene. Najmä pre začiatočníkov je potrebné, aby sa každé ráno sprchovali v studenej vode. Kto má záujem o otužovanie a chce sa stať ľadovým medveďom musí "prežiť" prvú zimu. Ak ho neprejde prvotné nadšenie, na začiatku ďalšej zimnej sezóny ho pokrstia za člena Ľadových Medveďov Bratislava.

"Normálny človek bez prípravy by po plávaní v studenej vode dostal zápal pľúc," povedal Cyril Paštinský, ktorý sa otužuje už viac ako 35 rokov. Otužilci sa stretávajú každú nedeľu. Plávať chodia do stojatých vôd, ale aj do riek ako sú Dunaj, Váh, či Morava. "Sú medzi nami vynikajúci plavci, traja zdolali kanál La Manche, ale aj Gibraltar," dodal Paštinský.

Ľadové medvede krstili nových členov, voda mala päť stupňov Zimné plávanie spojené s krstom nových Ľadových Medveďov na jazere Zlaté Piesky. Bratislava, 24. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák


Ľadové medvede krstili nových členov, voda mala päť stupňov Zimné plávanie spojené s krstom nových Ľadových Medveďov na jazere Zlaté Piesky. Bratislava, 24. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety