Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Arnold

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bytový dom v Košiciach evakuovali, horeli elektrorozvody

Autor: SITA, 26. decembra 2014 11:14
Pravdepodobnou príčinou požiaru v bytovom dome na Podjavorinskej ulici v Košiciach bolo preťaženie elektrickej siete vysokým odberom elektriny.
hasici Po evakuácii hasiči lokalizovali požiar pomocou špeciálnych prostriedkov, keďže nemohli odstaviť hlavný rozvod elektriny. Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
KOŠICE 26. decembra (WEBNOVINY) – Košickí hasiči zo štvrtka na piatok likvidovali požiar v bytovom dome na Podjavorinskej ulici v Košiciach a museli evakuovať ľudí. Ako informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov Miroslav Betuš, hasiči prieskumom zistili, že ide o požiar elektrickej rozvodne a elektrickej inštalácie bytového domu na poschodiach 2 až 8. Pravdepodobnou príčinou požiaru bolo preťaženie elektrickej siete vysokým odberom elektriny. Presnú príčinu určí vyšetrovanie.

Keďže celé schodište bolo zadymené, museli evakuovať obyvateľov. Na evakuácii sa podieľali aj príslušníci obvodného oddelenia polície. Vyviedli okolo 25 osôb. Po príjazde výškovej techniky evakuovali ďalších osem osôb. V byte na ôsmom poschodí ostalo deväť ľudí na balkóne, ktorých nebolo treba evakuovať, lebo byt nebol zadymený a nehrozilo im žiadne nebezpečenstvo. Ako uviedol Betuš, pri evakuácii sa štyri osoby nadýchali splodín horenia. Išlo o deti vo veku do 6 rokov, ktoré previezli na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. Splodín horenia sa nadýchali aj dvaja policajti, ktorí pomáhali pri evakuácii. Ošetrení boli ambulantne.

Po evakuácii hasiči lokalizovali požiar pomocou špeciálnych prostriedkov, keďže nemohli odstaviť hlavný rozvod elektriny. Po odstavení elektriny distribučnou spoločnosťou na celom sídlisku požiar zlikvidovali. Po odvetraní priestorov miesto udalosti odovzdali policajtom. Požiar podľa predbežných odhadov spôsobil škodu za približne 4000 eur, hasiči uchránili hodnoty za 25 000 eur.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy