Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Maďarič kritizuje Paškov výrok 'Vyhraj voľby, môžeš všetko'

Autor: SITA, 26. decembra 2014 13:22
Minister kultúry Marek Maďarič označil za nešťastný výrok bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku. Nemyslí si však, že bol myslený tak, ako sa dá interpretovať.
Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá Podpredseda strany Smer-SD a bývalý predseda parlamentu Pavol Paška. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) – Výrok bývalého predsedu NR SR Pavla Pašku, ktorý zachytil mikrofón "Vyhraj voľby, môžeš všetko", je podľa podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča nešťastný.

Nemyslí si však, že bol myslený tak, ako sa dá interpretovať. "Určite je však nešťastný, pretože nie je pravdou, že keď niekto vyhrá voľby, môže všetko. Keď niekto vyhrá voľby, získava zodpovednosť aj za to, aby riešil určité veci ústretovo k menšine, alebo opozícii a aby korigoval svoju moc oponentskými názormi," povedal Maďarič pre agentúru SITA.

Odporúčame aj:

Fico sa obáva ľudí, čo pokojne protestujú, upozornil LipšicOpozícia vyčíta Smeru aroganciu moci. Kontrolné úrady boli Smerom prisľúbené opozícii, ktorá ich však nedostala.

"To sú veci, ktoré poukazujú maximálne na individuálne, ale nie systémové pochybenia. Opozícia dostala pozície dvoch podpredsedov parlamentu. Keď bol Smer v opozícii, pričom bol jednoznačne najsilnejšou stranou, z milosti dostal jednu pozíciu podpredsedu NR SR," povedal Maďarič.

Otázka nezvoleného nového predsedu NKÚ, nie je podľa neho úplne vina Smeru. "My sme vždy deklarovali, že toto miesto patrí opozícii. Tá však nepreukázala schopnosť zjednotiť sa za jedným menom, ktorého by preukázateľne všetci podporovali. Hádže to na Smer, aby sme my im zvolili jej kandidáta," konštatoval.

Obrazom: Protest za odstúpenie Pavla Pašku


Podľa Maďariča tým, že je pri moci jedna strana, optika na zvládnutie moci je skreslená. "Pôsobí to ako monolit, ktorý drží moc v štáte o to viac, že Smer je veľmi úspešný aj v samospráve," konštatoval, pričom upozornil, že Smer potvrdil svoju pozíciu na úrovni starostov a primátorov, predtým tiež na úrovni županov.

Tým pádom Smer má po celom Slovensku veľké množstvo reprezentantov, ktorí vykonávajú nejakú moc. "Medzi množstvom týchto ľudí sa určite nájdu takí, ktorí nedokážu narábať s mocou úplne bez chyby. Väčšinou sa však s mocou narába tak, že sú rešpektované aj opozičné sily, alebo občiansky sektor. Nevidím to ako opozícia, že je tu nejaký diktát väčšiny. Teda aj otázku moci pri určitých chybách, ktoré sa stávajú, Smer zatiaľ dokázal uniesť," dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety