Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

NOVA mala turbulentný, ale nie zlý rok, myslí si Lipšic

Autor: SITA, 27. decembra 2014 12:37
Daniel Lipšic tvrdí, že zisk takmer siedmich percent v eurovoľbách, v ktorých býva nízka účasť, bol fajn.
Daniel Lipšic Líder hnutia NOVA Daniel Lipšic. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) – Končiaci sa rok pre hnutie NOVA bol podľa jeho predsedu Daniela Lipšica turbulentný, ale nebol až taký zlý.

"V eurovoľbách sme získali jeden mandát, pričom druhý mandát nám ušiel o 5000 hlasov. Sme jediná strana, ktorá neprešla parlamentnými voľbami, ale prešla eurovoľbami. To sa kedysi nepodarilo ani SaS. Z tohto pohľadu vnímam tieto voľby ako úspešné," povedal Lipšic v rozhovore pre agentúru SITA.


Rozchod s liberálmi

Dodal, že zisk takmer siedmich percent vo voľbách, v ktorých býva nízka účasť, bol fajn. V týchto voľbách totiž podľa neho chodia voliť len presvedčení voliči, čo preferuje osvedčené strany.

Lipšic sa v lete rozišiel s liberálmi, ktorí do hnutia vstúpili v roku 2013. "Spojenie v roku 2013 malo legitímny cieľ, ktorý tu stále je. Dohodnite sa a skúste sa na pravej strane spájať, nielen trieštiť. Spájanie však musí byť uveriteľné. Lenže toto spájanie uveriteľné pred voličmi nebolo," zdôraznil Lipšic.


Triezve hodnotenie komunáliek

Podľa neho to dokázali eurovoľby, keď sa Jana Žitňanská prekrúžkovala pred Jozefa Kollára. Na návrh Lipšica bola v lete zrušená v hnutí liberálna frakcia. Na jeseň potom liberáli na čele s poslancami NR SR Jurajom Miškovom, Martinom Chrenom, Jozefom Kollárom, Danielom Krajcerom a Jurajom Drobom, hnutie opustili.

Komunálne voľby pre NOVA hodnotí veľmi triezvo. "Získali sme v princípe rovnaký počet starostov a poslancov ako získala Sieť, o niečo menej ako SDKÚ-DS. OĽaNO a SaS získali výrazne menej. Mrzia ma však niektoré tesné prehry po dosť špinavej kampani," dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety