Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pre zľadovatené cesty v Bratislave nepremáva jedna linka

Autor: SITA, 28. decembra 2014 11:23
Linka číslo 33 nejde pre zľadovatenú cestu na Dlhých dieloch. Linka číslo 32 zasa premáva s obmedzením - otáča sa na Molecovej.

Prvý sneh v Bratislave, linky majú meškanie Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Pre zľadovatené cesty na Dlhých dieloch nepremáva linka číslo 33. Linka číslo 32 zasa premáva s obmedzením - otáča sa na Molecovej. Na svojej internetovej stránke o tom informuje Dopravný podnik Bratislava, ktorý už požiadal magistrát o posyp tohto úseku.

Od rána pre nezjazdnú cestu na Júlovej ulici nepremávala tiež linka číslo 44 medzi Kolibou a Kramármi. S obmedzeniami jazdila v nedeľu aj linka 37 do Záhorskej Bystrice, ktorá pre neprejazdnú cestu nezachádzala na Strmé vŕšky. Sneh spôsoboval v Bratislave problémy už v sobotu večer.

Odporúčame:

V Bratislave nasnežilo, v niektorých úsekoch nepremáva MHDProblémy mali linky jazdiace na Dlhé diely, Kramáre, Palisády či do Lesoparku aj na Kolibu. Ešte v noci sa však podarilo tieto linky sprejazdniť. Nadránom mali problémy aj nočné spoje. Pre poľadovicu na obratisku na konečnej zastávke Hlavná stanica neodišli niektoré spoje. Do hodiny dopravný podnik premávku obnovil.

V zasneženom meste sa vážnejšie zranilo vyše 50 ľudí, ktorí spadli na snehu a ľade. Prijala Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB). Lekári najčastejšie ošetrovali výrony členkov a zlomeniny rúk, nôh a kľúčnych kostí. Medzi zranenými sú rôzne vekové kategórie. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Petra Stano Maťašovská.

Obrazom: Prvý sneh v Bratislave


V uliciach hlavného mesta je už od soboty večera 54 posypových vozidiel a 89 ručných pracovníkov, ktorí postupne zabezpečujú zjazdnosť ciest a verejných priestranstiev v Bratislave. Agentúre SITA to povedala hovorkyňa mesta Ivana Skokanová, podľa ktorej mesto už vydalo príkazy na celomestský posyp a v nedeľu ráno aj príkaz na opätovný posyp ciest v lokalitách Koliba, Dlhé diely, Kramáre a Lamač.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety