Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Sneh narobil v Bratislave problémy, MHD meškala aj 30 minút

Autor: SITA, 29. decembra 2014 10:08, aktualizované: 29. decembra 2014 14:33
Bratislavská radnica nasadila ráno na celomestský posyp všetkých 54 vozidiel zimnej údržby i 89 pracovníkov. Sneženie môžu dopravu komplikovať najmä v kopcovitejších častiach mesta.
Sneh komplikuje v Bratislave dopravu, MHD mešká aj 30 minút V centre mesta meškajú spoje MHD približne 10 minút. Foto: archívne-SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) - Bratislavská mestská hromadná doprava (MHD) po rannom meškaní spôsobenom počasím už jazdí bez zdržaní. Bez problémov jazdia aj električky. Ako informuje Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke, pracovníci v noci aj počas dňa čistili koľajové trate a výhybky, aby bola električková doprava plynulá.

Obrazom: Prvý sneh v Bratislave, linky majú meškanie


Sneženie v pondelok ráno skomplikovalo dopravu najmä v okrajových a kopcovitých častiach Bratislavy. Napríklad na Dolných honoch či v Devínskej Novej Vsi meškali spoje 30 minút, v centre mesta približne 10 minút. Bratislavská radnica ráno poslala do ulíc všetkých 54 vozidiel zimnej údržby i 89 pracovníkov.

Odporúčame aj:

V Trnave majú prvú obeť zimy, muž zomrel na podchladenie

Mŕtveho novorodenca našli v igelitke pri školskom internáte

V noci poriadne prituhne, teplota klesne až na -20 stupňovNa horských priechodoch v Žilinskom kraji hlásia cestári jeden až tri centimetre utlačeného alebo kašovitého snehu a upozorňujú, že sú potrebné zimné pneumatiky. So snehom treba počítať na priechodoch Donovaly, Makov, Huty, Príslop a Fačkov.

Podľa centrálneho dispečingu Slovenskej správy ciest zasnežené sú aj cesty I/11 medzi Žilinou a Čadcou a hraničnými priechodmi s Poľskom a Českom, I/18 medzi Bytčou a horským priechodom Makov, I/70 medzi Kraľovanmi a Dolným Kubínom, I/59 medzi Dolným Kubínom a Trstenou a tiež rýchlostná cesta R3 medzi Tvrdošínom a Trstenou.

Pre nákladné autá s dĺžkou viac ako 12 metrov sú v Žilinskom kraji po celú zimu uzavreté horské priechody Semeteš, Rovná Hora, Huty a Príslop. Kamióny nad 7,5 tony nesmú v zime jazdiť po ceste z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej a ani cez Rovnú Horu medzi Terchovou a Zázrivou. Po celú zimu je pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov uzatvorená aj cesta I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety