Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Trnavskí colníci zadržali takmer 14-tisíc falošných parfumov

Autor: SITA, 30. decembra 2014 11:07, aktualizované: 30. decembra 2014 13:29
Pri kontrole zásielky z Číny zistili, že ide o reprodukcie ochranných známok Dior, Chanel, Lacoste, Gucci, Davidoff či Dolce Gabbana. Keby sa parfumy predávali na trhu, spôsobili by majiteľom ochranných známok škodu približne 600 000 eur.

parfém Foto: Ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) - Trnavskí colníci zadržali 13 920 parfumov. Mali pri nich podozrenie, že ide o reprodukcie ochranných známok Dior, Chanel, Lacoste, Gucci, Davidoff či Dolce Gabbana.

Odporúčame aj:

Muž prevážal falzifikáty parfumov, zadržali ho colníciAko ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa colného úradu Trnava Iveta Švárna, keby sa parfumy predávali na trhu, spôsobili by majiteľom ochranných známok škodu približne 600-tisíc eur. Colníci z Trnavy parfumy zadržali v spolupráci s colníkmi Kriminálneho úradu finančnej správy. Mali totiž podozrenie, že ide o porušenie práv duševného vlastníctva ochranných známok svetoznámych značiek.


Ide o často napodobňovaný artikel

Colníci v Brodskom kontrolovali zásielku z Číny, ktorá mala podľa prepravných dokladov skončiť na európskom trhu. Svoje podozrenie na porušenie práv oznámili zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí potvrdili, že ide o falšovaný tovar.

Práve oni teraz rozhodnú o ďalšom postupe. Môžu súhlasiť so zničením tovaru alebo podať návrh na súd za falšovanie ochrannej známky. Ako ďalej uviedla Švárna, napodobeniny parfumov sú častým obchodným artiklom, ktorý finančná správa odhaľuje pri vstupe do Európskej únie, ale aj na vnútornom trhu.

Colníci Colníci zaistili aj vyše 11-tisíc kusov tovaru, ktorý nebol predložený k colnej kontrole. Bratislava, 30. december 2014. Foto: SITA/ CÚ NitraZákazník na prvý pohľad nespozná falzifikáty

Osobe, ktorá porušila zákon o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi, môže colný úrad uložiť pokutu od 50 eur do 67-tisíc eur podľa závažnosti a druhu porušenia. Za opakované porušenie hrozí pokuta do 135-tisíc eur.

"Falzifikáty sú v mnohých prípadoch tak dokonalé, že ich zákazník na prvý pohľad nespozná, originály napodobňujú najmä svojím obalom. Vôňa je však v niektorých prípadoch úplne odlišná a kvalita tiež. Upozorňujeme preto spotrebiteľov, aby parfumy kupovali v overených obchodoch a vyvarovali sa pouličným predajcom a tržniciam," dodala hovorkyňa Colného úradu Trnava.


V Nových Zámkoch našli nebezpečné výrobky

Viac ako 25-tisíc nebezpečných výrobkov z Číny zaistili colníci v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou (SOI) pri kontrole kontajnerov na pobočke v Nových Zámkoch. Okrem toho zaistili aj vyše 11-tisíc kusov tovaru, ktorý nebol predložený k colnej kontrole.

Ako informoval hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher, 18 984 vianočných svietiacich reťazcov, 944 dekoračných LED plastových svietidiel, 57 elektrických mixérov, 5820 rôznych plastových hračiek nespĺňalo základné bezpečnostné požiadavky Európskej únie a chýbali na nich dôležité označenia.

Colníci Viac ako 25-tisíc nebezpečných výrobkov z Číny zaistili colníci pri kontrole kontajnerov. Foto: SITA/ CÚ Nitra


Na základe stanoviska SOI colný úrad tovar, ktorý mohol spôsobiť materiálne škody, ale aj ohrozenie zdravia či života spotrebiteľov, neprepustí na trh únie a bude zničený pod colným dohľadom, prípadne bude vyvezený späť mimo územia EÚ, uviedol Pacher.

Nitrianski colníci zadržali aj nezákonne dovezené výrobky. Išlo o tisíce odšťavovačov, mixéry, rôzne svietidlá, textilné výrobky a stovky hračiek. Spoločnosti, ktorá tovar nepredložila k colnej kontrole, hrozí pokuta až do 99 581,75 eura.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety