Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dobromila

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Samuel, ktorý dobodal dvoch ľudí v Lučenci, zostáva vo väzbe

Autor: SITA, 30. decembra 2014 14:43
Dvojnásobnú vraždu podľa obžaloby spáchal viackrát trestaný Samuel Š. 15. júna tohto roku. V rodinnom dome dobodal dvoch ľudí, aby mohol ukradnúť LCD televízor, DVD prehrávač, mobilný telefón a z dvora aj Škodu Felicia.

krimi vrazda krv noz Foto: ilustračné, Shutterstock
BANSKÁ BYSTRICA 30. decembra (WENOVINY) – Za dvojnásobnú vraždu stíhaný 38-ročný Samuel Š. z Lučenca ostáva vo väzbe aj po podaní obžaloby. V utorok o tom rozhodol Okresný súd v Banskej Bystrici, ktorý vyhovel návrhu prokurátora, že dôvody väzby trvajú. Rozhodnutie je právoplatné.


Pri vražednom útoku bol pod vplyvom pervitínu

Dvojnásobnú vraždu podľa obžaloby spáchal viackrát trestaný Samuel Š. 15. júna tohto roku. V rodinnom dome na Nábrežnej ulici v Lučenci po predchádzajúcej hádke dobodal 65-ročného obyvateľa domu Emila H. a jeho spolubývajúcu 40-ročnú Katarínu B. Motívom bolo získanie finančného prospechu. Obvinený po vražde z domu obetí ukradol LCD televízor, DVD prehrávač, mobilný telefón a z dvora aj Škodu Felicia.

Ukradnuté veci policajti neskôr zaistili. Pri vražednom útoku bol Samuel pod vplyvom pervitínu. V prípravnom konaní tvrdil, že zavraždený Emil sa na neho zaháňal nožom a nechcel ho pustiť z domu, kým mu nevráti peňažný dlh. On mu nôž vytrhol z ruky a bodol ho do krku. Vtedy Samuela napadla Katarína, aby mu bránila v útoku na Emila.


Zraneniam podľahli na mieste činu

Emilovi útočník zasadil pätnásť bodných a rezných rán do hlavy, krku, hrudníka a ďalších častí tela. Rovnaké poranenia spôsobil útočník aj Kataríne. Obaja napadnutí podľahli zraneniam na mieste činu. Po vražde Samuel zamkol dom a odišiel s kamarátmi do Viedne. Mobil si ponechal, ostatné veci predal kamarátom.

Predtým, ako ho zadržala polícia, sa Samuel bodol do hrudníka a museli ho hospitalizovať. Sudca pre prípravné konanie obvineného vypočul a o vzatí do väzby rozhodol priamo v nemocnici v Lučenci.
Za obzvlášť závažný zločin vraždy, z toho v jednom prípade chránenej osoby, hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. V minulosti bol trestaný prevažne za majetkovú a násilnú trestnú činnosť.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy