Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Oslavy Silvestra prajú vreckárom, polícia pre nimi vystríha

Autor: SITA, 31. decembra 2014 09:42
Občania by si mali dávať pozor na svoje osobné veci a nedávať ich na miesta, odkiaľ je ich možné ľahko odcudziť. Tiež by mali byť opatrní pri parkovaní a neparkovať na miestach, kde sa pyrotechnika obvykle používa.

vreckar kradez zlodej Foto: Ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) - Polícia vystríha účastníkov osláv Silvestra v bratislavskom Starom Meste pred vreckovými zlodejmi. Ako uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, občania by si mali dávať pozor na svoje osobné veci a nedávať ich na miesta, odkiaľ je ich možné ľahko odcudziť.

Polícia tiež vyzýva k zvýšenej opatrnosti tých, ktorí plánujú počas osláv používať zábavnú pyrotechniku. Majitelia motorových vozidiel by podľa Szeiffa mali byť zvlášť opatrní pri parkovaní a neparkovať na miestach, kde sa pyrotechnika obvykle používa.

Odporúčame aj:

Pyrotechnika môže spôsobiť požiar, varujú hasiči

Oslavy Nového roka môžu vtákom pripadať ako koniec svetaPri vstupoch do zábavných zón v meste budú usporiadatelia účastníkov osláv preventívne kontrolovať. Vstup nebude umožnený osobám zjavne pod vplyvom alkoholu či iných omamných a psychotropných látok. Cieľom preventívnych kontrol je zabrániť, aby návštevníci do areálu prinášali sklenené fľaše, rôzne tyče a zábavnú pyrotechniku, ktorou by mohli ohroziť ostatných oslavujúcich v uliciach mesta.

Oslavy príchodu Nového roku si v centre Bratislavy zároveň vyžiadajú dopravné obmedzenia. Krátko pred polnočným ohňostrojom bude pre dopravu úplne neprejazdné Vajanského nábrežie od Šafárikovho námestia po Most SNP. Obmedzenia potrvajú približne do 02:00. Polícia zároveň občanom pripomína, že ani počas Silvestra nebudú tolerovať jazdu vodičov pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety