Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Lyžovačka je už v plnom prúde, podmienky sú ideálne

Autor: SITA, 31. decembra 2014 09:56
Lyžiari si počas posledného dňa roka prídu na svoje. Praje im počasie aj dostatok snehu. V prevádzke je v posledných dňoch približne 60 stredísk.

spot slovensko hory lyzovacka Najviac lyžiarov je z Česka, Slovenska a Poľska. Foto: Ilustračné, youtube.com
BRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) - Vo väčšine lyžiarskych stredísk na Slovensku sa práve v týchto dňoch začala lyžiarska sezóna. Pred týždňom bolo v prevádzke šesť zimných areálov, no teraz môžu priaznivci zimných športov vyraziť približne do 60 stredísk, agentúru SITA informovala Ľubica Styková zo spoločnosti Sitour.

Posledný deň v roku oslávia v niektorých strediskách nočnou lyžovačkou s ohňostrojom či so sprievodným programom, a to napríklad vo Valčianskej doline, v Ždiari v Skicentre Strachan, Spišskom Bystrom na Kubašku, Drienici aj vo Veľkej Rači.


Otvorené sú aj nižšie položené areály

V stredu spúšťajú do prevádzky zjazdovky na Malinom Brde pri Ružomberku, v Košútke – Hriňovej, v Pavčinej Lehote alebo v stredisku Poráč – Brodok v Slovenskom raji, vo štvrtok 1. januára 2015 na Plejsoch. V utorok 30. decembra otvorili sezónu napríklad v Telgárte, vo Vyšnej Boci, v Salamandra rezorte, Levočskej doline aj v Slovenskej Vsi.

Otvorené sú aj nižšie položené areály ako Kokava – línia a Bezovec. Približne polovica stredísk hlási veľmi dobré lyžiarske podmienky, v ďalších sú podmienky dobré. Na zjazdovkách sa nachádza vrstva technického i prírodného snehu, s priemernou výškou 20 až 45 centimetrov. Prevádzka je vo väčšine areálov čiastočná, niekde je k dispozícii zatiaľ 20 až 30 percent svahov.

freeride Vo Vysokých Tatrách je 40 až 60 centimetrov snehu. Foto: SITA/AP


Podmienky na lyžovanie v Tatrách sú veľmi dobré

Situácia v lyžiarskych strediskách v Tatrách je priaznivá. S blížiacim sa vítaním Nového roka sa počet lyžiarov a domácich i zahraničných turistov zvýšil. Pre agentúru SITA to uviedla Zuzana Fabianová zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts. Lyžiarske podmienky na zjazdovkách vo Vysokých a Nízkych Tatrách sú veľmi dobré.

Lyžiari v Tatrách si počas posledného dňa roka prídu na svoje. Praje im počasie aj dostatok snehu. "Vo Vysokých Tatrách máme 40 až 60 cm snehu – podmienky veľmi dobré, otvorené sú tri strediská. V Nízkych Tatrách v Jasnej je na zjazdovkách na oboch stranách Chopku od 30 do 50 cm snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré," uviedla Fabianová.


Počet lyžiarov sa pred Silvestrom zvýšil

Návštevníci Tatier si môžu zalyžovať na Štrbskom Plese, kde sú otvorené zjazdovky Turistická, Interski, Juniorská, Esíčko, Furkota, Solisko, ako aj v Tatranskej Lomnici na zjazdovkách Štart Východ, Štart Západ, Čučoriedky Východ, Esíčka, General, Grand slnečná, Buková hora západ a Javorova cesta. V Starom Smokovci sú otvorené zjazdovky Jakubkova lúka a Jakubkova lúka II.

V Jasnej sa lyžuje na severnej aj na južnej strane Chopka a otvorené sú zjazdovky Pretekárska Priehyba - Záhradky; Pretekárska Luková – Priehyba; Pretekárska Konský Grúň – Luková; Pretekárska Chopok – Konský Grúň; Májová; Turistická; Vrbická; Biela Púť; Lúčky; Slnečná; Zjazdárska; Hotelová; Krupová; FIS Turistická; Predné Dereše.

Počet lyžiarov sa už tradične pred Silvestrom zvýšil. "Je to asi tak ako každý rok. Počas sviatkov je v jednotlivých strediskách samozrejme viac ľudí, a teda aj lyžiarov," vysvetlila Fabianová. Ako informovala, najviac lyžiarov je z Česka, Slovenska a Poľska. Na zjazdovkách počuť aj rusky hovoriacu klientelu, návštevníkov z anglicky hovoriacich krajín a Pobaltia. Dominantu však stále predstavuje domáca klientela.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety