Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovenskí vojaci budú v Afganistane pôsobiť s novým mandátom

Autor: SITA, 1. januára 2015 10:01
Sviatky v Afganistane strávilo 36 slovenských vojakov prípravou na novú misiu Resolute support (Rozhodná podpora). Ich počet sa bude postupne dopĺňať.

Do Afganistanu odišli desiatky slovenských elitných vojakov Foto: Ilustračné, SITA/Milo Fabian
BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) – Vojaci v Afganistane budú od 1. januára pôsobiť v tejto krajine s novým mandátom. Misiu ISAF nahrádza nová nebojová misia Resolute support (Rozhodná podpora). Do misie sa zapája aj Slovensko, maximálny počet našich vojakov bude 66.

Ich úloha bude výcvik afganských bezpečnostných jednotiek. "Pokladáme za správne, že keď sme doteraz 10 rokov pôsobili v Afganistane, a bolo tam vyše 3000 osôb, tak sa zapojíme aj do ďalšej fázy," zdôraznil minister obrany Martin Glváč na margo nášho ďalšieho pôsobenia v Afganistane.

Odporúčame aj:

Slovenskí vojaci v Afganistane obľubujú vianočné rozprávky

Pred rokom zabili afganskí teroristi slovenských vojakovMandát na nové pôsobenie slovenských vojakov schválila Národná rada SR 11. decembra. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa rezortu Martina Balleková, v súčasnosti sa uvažuje s participáciou Ozbrojených síl SR v operácii Resolute Support v dvoch šesťmesačných rotáciách, s možnosťou ďalšieho predĺženia.

Činnosť našich vojakov bude zameraná najmä na prípravu a výcvik príslušníkov bezpečnostných síl Afganistanu. Do operácie ako poradcov zapojíme najmä príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia. Zaviazali sme sa aj nasadiť požadovaný počet zdravotníckych pracovníkov, dodala.

Sviatky v Afganistane strávilo prípravou na novú misiu už 36 slovenských vojakov, ktorí tam odišli približne pred mesiacom. Ich počet sa bude postupne dopĺňať. Súčasným slovenským veliteľom je Pavel Švelka.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety