Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Ohňostroj v Bratislave sprevádzala európska hymna

Autor: SITA, Webnoviny.sk, 1. januára 2015 02:28
Silvestrovské oslavy v centre hlavného mesta sa konali už po 15-krát. Prvýkrát v histórii na nich chýbala kapela Hex.
Oslavy príchodu nového roka v Bratislave a Košiciach Ohňostroj nad Dunajom v rámci osláv Nového roka 2015. Bratislava, 1. január 2015. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) – Rok 2015 privítala Bratislava ohňostrojom, ktorý bol dobre viditeľný a sprevádzaný európskou hymnou.

Silvestrovské oslavy začali o 20:00 na Hlavnom i Hviezdoslavovom námestí. Návštevníkov na Hlavnom námestí privítal nováčik osláv, kapela Korben Dallas. Po nich sa predstavila aj traditional Club s Petrom Lipom a hudobníci z Polemicu. Vystúpenie po polnoci patrilo kapele Billy Barman.

Odporúčame aj:

Obrazom: Svet vítal nový rok veľkolepými ohňostrojmi

S Prešovčanmi si dala polnočný prípitok aj nová primátorkaPrvýkrát v histórii silvestrovských osláv v centre mesta nebola kapela Hex. Ako na tlačovej konferencii v decembri minulého roku priblížil organizátor osláv Pavol Murín, Hex silvestroval na námestí už od roku 1999, keď sa tradícia vítania nového roku v uliciach Bratislavy začala. Členovia kapely vraj po rušnom roku chceli dať prednosť rodine. "Ozaj mala kapela rušný rok, tak sme im dali voľno," dodal Murín. Na bezpečnosť dohliadali policajné hliadky, pripravení pomáhať boli aj záchranári a hasiči.

Obrazom: Silvester v Bratislave a KošiciachŠtastný primátor Nesrovnal

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pred novinármi povedal, že je veľmi šťastný, že môže túto atmosféru zažiť s Bratislavčanmi a do roku 2015 všetkým želá radosť v srdci, úsmev na tvári a predovšetkým veľa zdravia, lásky a úspechov v osobnom aj pracovnom živote.

"Rok 2014 bol pre mňa veľmi zaujímavý, narodila sa mi dcéra, mal som päťdesiat rokov a stal som sa bratislavským primátorom. Neviem, či sa mi to podarí v roku 2015 prekonať, ale určite budú iné méty, ktoré sa pokúsim zvládnuť." zhrnul Nesrovnal.

Obrazom: Svet vítal nový rok 2015 veľkolepými ohňostrojmiSilvestrovskú party pripravovalo bývalé vedenie mesta

Náklady na novoročné oslavy tento rok odhadli na vyše 50-tisíc eur a poskladali sa na ne sponzori spolu s hlavným mestom. Podobne ako vlani, sponzori zaplatili program, radnica pokryla náklady na informačnú kampaň, bezpečnosť počas osláv a na vyčistenie ulíc po nich. Silvestrovskú party pripravovalo ešte bývalé vedenie mesta.

Silvestrovskou párty oslavy príchodu Nového roka nekončia. Novoročný koncert na Hlavnom námestí sa začne 1. januára o 14:00, rok 2015 návštevníci privítajú s kapelou Legacy, zoskupením Bratislava Hot Serenades a ešte raz príde zahrať aj Traditional Club s Petrom Lipom.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety