Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

S Prešovčanmi si dala polnočný prípitok aj nová primátorka

Autor: SITA, 1. januára 2015 03:01
Oslavy príchodu nového roka si v Prešove užívali tisícky ľudí, vďaka sponzorom videli aj laserovú show a ohňostroj.
Prešov Prešovčanov bavila domáca kapela Atlantída. Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková
PREŠOV 1. januára (WEBNOVINY) – Tisíce Prešovčanov prišlo osláviť príchod Nového roka do centra mesta. Program začal o 22:00 diskotékou na námestí, hodinu do polnoci Prešovčanov bavila naživo domáca kapela Atlantída.

Hoci v mestskom rozpočte neboli schválené financie na ohňostroj, nakoniec sa na neho aj laserovú show zložili sponzori a oslavujúci Prešovčania si ho mohli užívať dokonca intenzívnejšie ako vlani, kedy bola hustá hmla.

Odporúčame aj:

Obrazom: Ohňostroj v Bratislave sprevádzala európska hymna

Obrazom: Svet vítal nový rok veľkolepými ohňostrojmi
S Prešovčanmi si pripila nová primátorka

Polnočný prípitok si prišla dať s Prešovčanmi nová primátorka Andrea Turčanová, ktorá mestu zaželala lepšiu budúcnosť. Jej najväčším predsavzatím je vytvoriť z Prešova silné, prosperujúce a ekonomicky zdravé mesto, s transparentným hospodárením.

Mesto, v ktorom budú jeho obyvatelia spokojní a bude sa im tu kvalitnejšie žiť. Povedala to vo svojom prvom novoročnom prejave vo funkcii primátorky mesta. Na tribúnu prišli pozdraviť Prešovčanov aj niektorí mestskí poslanci a nový prednosta a viceprimátor.

Obrazom: Silvester v Bratislave a Košiciach


Turčanová uviedla, že začiatok kalendárneho roka predznamenáva aj začiatok novej etapy pre Prešov. "Verím, že naším spoločným predsavzatím bude vytvárať v našom meste prívetivé prostredie, aby sa náš Prešov stal krajším, lepším, moderným a prosperujúcim mestom nielen pre nás, ale i ďalšie generácie.,” povedala prvá žena Prešova.

Obrazom: Svet vítal nový rok 2015 veľkolepými ohňostrojmiHasiči nemali veľa práce

Turčanová na stránke mesta zverejnila svoje priority, ktoré pre hluk v meste nestihla v prejave spomenúť. V oblasti dopravy chce, aby sa plnili termíny dokončenia juhozápadného portálu diaľnice D1 a začalo sa s prácami na výstavbe severovýchodného obchvatu R4.

Na úrovni mesta si dáva za úlohu posilniť záujem verejnosti o mestskú hromadnú dopravu. S podporou eurofondov chce riešiť parkovanie na sídliskách ale aj v starom meste. Je odhodlaná urobiť čo najviac pre zvýšenie zamestnanosti v meste. Prešovčanom zaželala šťastný, úspešný a požehnaný rok 2015. Po prípitku a vinšovaní nasledovala diskotéka do neskorej noci, ktorú zaplatilo mesto.

Hasiči v krajskom meste nemali na Silvestra veľa práce, hasili iba horiaci strom, trávu a kontajnery. V malej obci Havka v Spišskej Magure asi hodinu pred polnocou ich privolali k požiaru drevenice. V dome horelo vnútorné podkrovie, požiar sa zaobišiel bez zranení. Agentúre SITA to potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Pavol Vravec.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety