Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

S Prešovčanmi si dala polnočný prípitok aj nová primátorka

Autor: SITA, 1. januára 2015 03:01
Oslavy príchodu nového roka si v Prešove užívali tisícky ľudí, vďaka sponzorom videli aj laserovú show a ohňostroj.
Prešov Prešovčanov bavila domáca kapela Atlantída. Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková
PREŠOV 1. januára (WEBNOVINY) – Tisíce Prešovčanov prišlo osláviť príchod Nového roka do centra mesta. Program začal o 22:00 diskotékou na námestí, hodinu do polnoci Prešovčanov bavila naživo domáca kapela Atlantída.

Hoci v mestskom rozpočte neboli schválené financie na ohňostroj, nakoniec sa na neho aj laserovú show zložili sponzori a oslavujúci Prešovčania si ho mohli užívať dokonca intenzívnejšie ako vlani, kedy bola hustá hmla.

Odporúčame aj:

Obrazom: Ohňostroj v Bratislave sprevádzala európska hymna

Obrazom: Svet vítal nový rok veľkolepými ohňostrojmi
S Prešovčanmi si pripila nová primátorka

Polnočný prípitok si prišla dať s Prešovčanmi nová primátorka Andrea Turčanová, ktorá mestu zaželala lepšiu budúcnosť. Jej najväčším predsavzatím je vytvoriť z Prešova silné, prosperujúce a ekonomicky zdravé mesto, s transparentným hospodárením.

Mesto, v ktorom budú jeho obyvatelia spokojní a bude sa im tu kvalitnejšie žiť. Povedala to vo svojom prvom novoročnom prejave vo funkcii primátorky mesta. Na tribúnu prišli pozdraviť Prešovčanov aj niektorí mestskí poslanci a nový prednosta a viceprimátor.

Obrazom: Silvester v Bratislave a Košiciach


Turčanová uviedla, že začiatok kalendárneho roka predznamenáva aj začiatok novej etapy pre Prešov. "Verím, že naším spoločným predsavzatím bude vytvárať v našom meste prívetivé prostredie, aby sa náš Prešov stal krajším, lepším, moderným a prosperujúcim mestom nielen pre nás, ale i ďalšie generácie.,” povedala prvá žena Prešova.

Obrazom: Svet vítal nový rok 2015 veľkolepými ohňostrojmiHasiči nemali veľa práce

Turčanová na stránke mesta zverejnila svoje priority, ktoré pre hluk v meste nestihla v prejave spomenúť. V oblasti dopravy chce, aby sa plnili termíny dokončenia juhozápadného portálu diaľnice D1 a začalo sa s prácami na výstavbe severovýchodného obchvatu R4.

Na úrovni mesta si dáva za úlohu posilniť záujem verejnosti o mestskú hromadnú dopravu. S podporou eurofondov chce riešiť parkovanie na sídliskách ale aj v starom meste. Je odhodlaná urobiť čo najviac pre zvýšenie zamestnanosti v meste. Prešovčanom zaželala šťastný, úspešný a požehnaný rok 2015. Po prípitku a vinšovaní nasledovala diskotéka do neskorej noci, ktorú zaplatilo mesto.

Hasiči v krajskom meste nemali na Silvestra veľa práce, hasili iba horiaci strom, trávu a kontajnery. V malej obci Havka v Spišskej Magure asi hodinu pred polnocou ich privolali k požiaru drevenice. V dome horelo vnútorné podkrovie, požiar sa zaobišiel bez zranení. Agentúre SITA to potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Pavol Vravec.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety