Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Štát má byť na strane slušných a pracovitých, povedal Kiska

Autor: SITA, 1. januára 2015 14:30, aktualizované: 1. januára 2015 14:46
kiska Prezident SR Andrej Kiska predniesol novoročný príhovor. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) - Štát má stáť na strane slušných a pracovitých ľudí. Vyhlásil to vo štvrtok v rámci svojho novoročného prejavu prezident Andrej Kiska.

Väčšina ľudí na Slovensku si podľa prezidenta tiež želá štát, ktorý bude sociálne vnímavý, avšak nie prostredníctvom hesiel ale priamo ku konkrétnym ľuďom, ktorí pomoc potrebujú.

Celý novoročný príhovor prezidenta Andreja Kisku si prečítajte na tomto liku."Som tiež presvedčený, že väčšina z nás dobre rozumie, že potrebujeme nielen štát, ktorý stojí na strane ľudí, ale ktorý aj dobre funguje," povedal Kiska. Podľa neho to znamená, že dokáže rýchlo reagovať a flexibilne povzbudzovať užitočné projekty a dobré myšlienky, ktoré krajinu posunú ďalej.

Odporúčame:

Obrazom: Ohňostroj v Bratislave sprevádzala európska hymna


Prvé dieťa v roku 2015 je Alžbetka, narodila sa v Bratislave

Obrazom: Svet víta nový rok veľkolepými ohňostrojmi

Lekári amputovali na Silvestra prsty, v Tatrách zahynul muž
Pedvolebný rok by mal občanov viac motivovať k snahe meniť veci k lepšiemu

Podľa prezidenta Slováci dokázali, že môžu byť kreatívni a vynaliezaví aj za nepriaznivých spoločenských, politických a historických okolností. Ľudia u nás pritom podľa neho dokážu zniesť veľa námahy a odriekania, keď vedia, že to má zmysel.

"Slovensko nie je len krásna, ale aj dynamická a životaschopná krajina," povedal prezident. Krajina podľa neho naďalej zápasí z mnohými problémami, nie je však pravda, že by na ne neexistovali riešenia. Ako príklad spomenul posledné komunálne voľby. "Aj v nedávnych komunálnych voľbách sa ukázalo, že ľudia boli schopní na mnohých miestach presadiť zmenu, hoci sa to zdalo nepravdepodobné," povedal. Keďže je rok 2015 podľa neho prakticky predvolebným rokom, občanov by to malo ešte viac motivovať k snahe meniť veci k lepšiemu.


Slováci nechcú v krajine cudzie vojská

Prezident v prejave spomenul aj situáciu na susednej Ukrajine. "V susednom štáte za našou východnou hranicou umierajú ľudia a státisíce ľudí v strachu o život museli opustiť svoje domovy," opísal situáciu Kiska.

Naša krajina má podľa neho vlastnú podobnú bolestnú historickú skúsenosť. Podľa prezidenta by Slováci určite nesúhlasili, keby podobne ako v minulosti, na naše územie vtrhli cudzie vojská, keby nás niekto označoval za svoju sféru vplyvu, alebo keby sme o našej budúcnosti nemohli rozhodovať my sami.

"Základné princípy suverenity, sebaurčenia a sebarozhodovania nesmieme dovoliť spochybniť," vyhlásil prezident. Podľa Kisku by Slovensko malo prispievať k tomu, aby bola Európa v ukrajinskej otázke jednotná. V roku 2015 bude podľa neho táto problematika kľúčovou skúškou mieru, slobody a budúcnosti Európy.

Odporúčame aj:

Putin označil anexiu Krymu za návrat domov a veľký úspechSlováci sú pracovití, slušní a vynaliezaví ľudia

V súčasnosti sa podľa Kisku veľa ľudí pýta, či dokážeme otvoriť novú kapitolu slovenského príbehu a nájsť energiu, aby sme sa dokázali nadchnúť pre takú budúcnosť, ktorá bude vzbudzovať rešpekt vo svete.

"Osobne som presvedčený že áno, že to môžeme dokázať, ak sa oprieme o to najcennejšie, čo Slovensko má. O pracovitých, slušných, poctivých a vynaliezavých ľudí," dodal prezident.

Celý novoročný príhovor prezidenta Andreja Kisku si prečítajte na tomto liku.Obrazom: Oslavy príchodu nového roka v Bratislave a Košiciach


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety