Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Analytika prekvapilo, že Kiska mlčal o referende za rodinu

Autor: SITA, 2. januára 2015 08:41
Politický analytik Ján Baránek zhodnotil novoročný prejav prezidenta Andreja Kisku. Vyzdvihol, že v ňom spomenul aktuálne problémy Slovenska. Na druhej strane ho prezident aj prekvapil.
kiska Politický analytik Ján Baránek zhodnotil novoročný prejav prezidenta Andreja Kisku pozitívne. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) - Novoročný prejav prezidenta Andreja Kisku hodnotí politický analytik Ján Baránek pozitívne, pretože v ňom spomenul aktuálne problémy Slovenska.

Ako povedal pre agentúru SITA, prezident napríklad spomínal korupciu, čo u jeho predchodcu Ivana Gašparoviča nebývalo zvykom. Baránek tiež oceňuje, že Kiska odsúdil nadmernú byrokraciu štátnych orgánov a podporuje ideu štátu, ktorý pomáha tým, čo to skutočne potrebujú.

Odporúčame:

Štát má byť na strane slušných a pracovitých, povedal Kiska

Putin označil anexiu Krymu za návrat domov a veľký úspechNa druhej strane Baránka prekvapilo, že Kiska v súvislosti s rokom 2015 nespomenul februárové referendum o ochrane rodiny. "Prezident hovoril, že nás čaká predvolebný rok a pritom nespomenul referendum, ktoré je nástrojom priamej demokracie," povedal.

Rozpačito podľa neho tiež pôsobila výzva, aby ľudia nestrácali dôveru v politický systém. "Vôbec pri tom totiž nepovedal argumenty, prečo by tak občania nemali robiť."

Celý novoročný príhovor prezidenta Andreja Kisku si prečítajte na tomto liku.Čo sa týka Kiskovho vyzdvihovania pracovitosti Slovákov a kritiky sociálnej nespravodlivosti, tu Baránek vidí nadväznosť na Ivana Gašparoviča, ktorý tieto témy často spomínal vo svojich prejavoch.

Problematika Ukrajiny v prejave bola podľa Baránka povinnou jazdou. "V tejto oblasti sú jeho postoje dlhodobo známe," uzavrel analytik.

Obrazom: Oslavy príchodu nového roka v Bratislave a Košiciach


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety