Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bratislavské automaty na lístky MHD poškodila pyrotechnika

Autor: SITA, 2. januára 2015 11:31
Okrem zábavnej pyrotechniky, ktorá poškodila niekoľko automatov na cestovné lístky, museli dispečeri DPB riešiť aj opitých cestujúcich či konflikty v MHD.
Sneh komplikuje v Bratislave dopravu, MHD mešká aj 30 minút Vandali testovali pyrotechniku aj na automatoch na cestovné lístky mestskej hromadnej dopravy. Foto: ilustračné-SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 2. januára (WEBNOVINY) – Vyčíňanie vandalov si aj začiatkom tohto roka odnieslo viacero automatov na cestovné lístky mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave.

Práve na automatoch vandali testovali zábavnú pyrotechniku, Dopravný podnik Bratislava škody odhaduje na stovky eur. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Vachová z Dopravného podniku Bratislava (DPB).


Škody za stovky eur

Na Nový rok popoludní nahlásil pracovník spoločnosti prevádzkujúcej automaty cestovných lístkov poškodený automat na konečnej zastávke Rádiová v bratislavskom Ružinove. Automat bol poškodený petardami, na miesto prišli dispečeri DPB i policajti a škodu odhadli na 1 500 eur.

O niečo neskôr hlásili poškodený automat aj na Čiernej vode, opäť za tým bola zábavná pyrotechnika. Škoda sa tentoraz vyšplhala na 300 eur.

Rovnako skončil aj automat na zastávke Závadská v Rači, kde škodu vyčíslili na 500 eur. Pyrotechniku vandali testovali aj na ďalších lístkových automatoch, odniesli si to aj tie na zastávkach Detvianska a Hybešova.


Vodič si musel na pomoc privolať políciu

S príchodom Nového roka museli dispečeri DPB riešiť aj opitých cestujúcich či konflikty v MHD. Hneď v novoročné ráno zistil vozmajster vo vozovni poškodený interiér v autobuse nočnej linky N93, škodu vypočítali na 100 eur.

O niečo neskôr dispečeri s políciou riešili opitého človeka ležiaceho na výstupišti električiek na Astronomickej. Vo štvrtok pred siedmou večer premávku električiek do Karlovej Vsi zdržal konflikt cestujúcich v električke č. 9.

Vodič si na pomoc privolal policajtov, ktorí konfliktných cestujúcich z vozidla vyviedli. Nočnú jazdu električkou cestujúcim zase znepríjemňoval zapáchajúci bezdomovec. Vodiča na to upozornil jeden z cestujúcich a bezdomovec musel na najbližšej zastávke vystúpiť. Noc zo štvrtka na piatok bola v MHD už pokojná.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety