Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Drahomíra, Mário

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Keď niekto odstúpi, nemal by byť podľa Maďariča vymazaný

Autor: SITA, 3. januára 2015 10:22
Do zdravotníctva sú podľa Maďariča dávané veľké zdroje, takže je na základe jeho slov len logické, že pre určitých ľudí vznikajú nejaké pokušenia.
marek madaric Podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič. Foto: archívne-SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) – Keď niekto odstúpi z funkcie, neznamená to podľa podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča, že by mal byť vymazaný zo zemského povrchu.

"Naopak, odstúpenie z významnej politickej funkcie dáva takému predstaviteľovi šancu ďalej pôsobiť v nejakej rovine, alebo sa znovu uchádzať o nejakú pozíciu," povedal pre agentúru SITA Maďarič v súvislosti s odstúpením Pavla Pašku z pozície predsedu NR SR.


Paška sa rozhodoval aj ako predstaviteľ Smeru

Možno by podľa neho nastala iná situácia, keby to nebolo rozhodnutie Pašku, keby bol k tomu donútený. "Neprestal byť ani podpredsedom, ani členom Smeru. Politickým podpredsedom bol, aj zostal," uviedol s tým, že odstúpenie Pavla Pašku bolo odstúpením z vlastnej vôle.

"Určite sa rozhodoval aj ako predstaviteľ Smeru, nielen ako fyzická osoba, ktorej opoziční politici zorganizovali pred jeho domom míting. On zohľadnil vo svojom rozhodnutí aj to, do akého svetla sa dostal a nakoľko môže jeho zotrvanie na pozícii predsedu parlamentu prospieť, alebo neprospieť," povedal Maďarič s tým, že išlo o Paškove rozhodnutie, ktoré konzultoval najmä s predsedom strany. "Hlavný impulz ale prišiel od neho," konštatoval.


V zdravotníctve sa musí spraviť poriadok

Maďarič reči o tom, že by Paška mal pod rukou zdravotníctvo, nemôže potvrdiť. "Nepoznám slovenskú vládu, ktorá by nemala problém so zdravotníctvom. Je to chronický systémový problém, ktorý bol zvýraznený Zajacovou reformou, ktorá do privátnej sféry presunula lukratívne sféry zdravotníctva a štátu nechala neziskové s povinnosťou zabezpečovať zdravotnú starostlivosť. Tam je koreň problémov v zdravotníctve," myslí si Maďarič.

Do zdravotníctva sú podľa neho dané veľké zdroje, takže pre určitých ľudí vznikajú nejaké pokušenia. "Z toho vyplývajú kauzy, ktoré treba odsúdiť. A samozrejme, v oblasti zdravotníctva je na takéto kauzy verejnosť výrazne citlivá. Preto chápem ľudí, ktorí vidia, že sa robia veci na úkor zdravia. Zatiaľ, po zverejnení kauzy, prichádza rýchla personálna odpoveď. Veci sa prešetrujú a v tomto trende sa musí pokračovať. V zdravotníctve sa musí spraviť poriadok," zdôraznil.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety