Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Drahomíra, Mário

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Tatranský ľadový dóm zažil romantické zásnuby

Autor: SITA, 3. januára 2015 15:35
Košičan Jaro sa požiadaním o roku svojej priateľky postaral o prvé zásnuby v historicky druhom dóme z ľadu priamo na Hrebienku vo Vysokých Tatrách.
O Tatranský ľadový dóm je obrovský záujem Foto: SITA/Radoslav Maťaš
VYSOKÉ TATRY 3. januára (WEBNOVINY) – O netradičné prekvapenie pre svoju priateľku sa v Ľadovom dóme na Hrebienku vo Vysokých Tatrách postaral na Silvestra Košičan Jaro.

Spolu s priateľmi pre ňu potajomky zorganizoval zásnuby. O ruku ju požiadal za spevu superstaristu Lukáša Adamca. Podľa Lenky Maťašovskej, výkonnej riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, išlo o prvé zásnuby v historicky druhom dóme z ľadu. Mali by sa tam uskutočniť aj svadby.

Obrazom: Tatranský ľadový dóm zažil na Silvestra zásnuby



Atrakcia je denne plná turistov

Populárna zimná atrakcia vo Vysokých Tatrách je dennodenne plná turistov. Ľadový dóm v stredu 31. decembra 2014 navštívila aj partia Košičanov. Do Tatier prišli vítať Nový rok. Jedno z dievčat, Veronika, netušila, že do chrámu z ľadu ju vylákali pod zámienkou koncertu speváka Lukáša Adamca.

V skutočnosti pre ňu priateľ Jaro tri dni potajomky pripravoval zásnuby. "Vôbec nič som netušila, pokiaľ si nekľakol na koleno a pokiaľ sa ľudia nezačali zhromažďovať okolo nás," povedala prekvapená Veronika. Po dva a pol roku vzťahu priateľovi "áno" povedala. To, kedy bude svadba, ešte nevedia.

Tatranský ľadový dóm zažil na Silvestra zásnuby Tatranský ľadový dóm, chrám z ľadu na Hrebienku. Vysoké Tatry, 2. január 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš



Budúcemu ženíchovi sa triasli kolená

Budúci ženích si pochvaľoval spoluprácu s priateľmi a všetkými zapojenými do pripravovaného prekvapenia. Ľadový dóm bol podľa neho na takéto niečo ideálny.

Ako však povedal, do poslednej chvíle sa bál, čo z toho bude, triasli sa mu vraj kolená. Maťašovská verí, že nešlo o poslednú takúto akciu v dóme. "Verím, že odštartujeme šnúru a že ich bude viacero," uviedla. Podľa jej slov by sa v chráme z ľadu mali v blízkej dobe uskutočniť aj dve svadby.

Návštevníci Tatier využívajú možnosť obzrieť si Ľadový dóm na Hrebienku nielen počas týždňa, ale aj počas nedieľ. V tom čase sú pre nich pripravené aj divadelné predstavenia hercov z Novej scény. V nedeľu je pre deti pripravené predstavenie Čarodejník z krajiny OZ a o týždeň 11. januára predstavenie Bajaja.

O Tatranský ľadový dóm je obrovský záujem Foto: SITA/Radoslav Maťaš


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety