Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Frešo z boja nezuteká, o budúcnosti SDKÚ rozhodnú voliči

Autor: SITA, 4. januára 2015 12:54
Strana má podľa Pavla Freša približne štyri tisíc členov. Zo strany odišli len takí, ktorí sa venovali viac funkcionárskej agende ako agende pre voliča.

freso sdku SDKÚ je vinou funkcionárov v horšej situácii ako tesne po Gorile. Foto: Archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS je strana, ktorá pôjde do ďalších volieb a podľa jej predsedu Pavla Freša o jej budúcnosti rozhodnú voliči.

Odporúčame aj:

Figeľ si vie predstaviť, že sa do KDH vrátia ľudia z SDKÚAko povedal v rozhovore pre agentúru SITA, SDKÚ je pod tlakom rovnako ako ďalšie stredopravé strany. "O každej z nich rozhodnú voliči. Voľby sú základným kritériom pre existenciu každej politickej strany," povedal.


Nevenujú sa zákulisným hrám na politickej scéne

Frešo tvrdí, že pod jeho vedením SDKÚ nebola neúspešná. "Dobrý výsledok sme dosiahli v župných voľbách a v eurovoľbách sme obhájili svoje pozície, hoci prieskumy agentúr to nenaznačovali. V komunálnych voľbách sme z hľadiska počtu mandátov dopadli lepšie ako SaS, Most, Sieť či NOVA. My sme vždy pred voľbami v odhadoch boli skromní, o to viac sme pracovali v teréne. Nevenovali a ani sa nevenujeme zákulisným hrám na politickej scéne," zdôraznil.

SDKÚ má podľa Freša približne štyri tisíc členov. Na sklonku roka mnoho členov odišlo. "O mnoho viac je tých, ktorí zostali. Pravdou je, že odišli poslanci a niektoré štruktúry a pravdou je, že každý odchod zamrzí," vyhlásil.


SDKÚ chce dať voličom dobrú ponuku

Cieľom SDKÚ je voličom v ďalších voľbách dať dobrú ponuku. "Tí, ktorí sa na tom nechcú podieľať, odchádzajú. Tí, ktorí chcú ísť do ďalších volieb, by mali mať silnejší hlas vo vnútri strany. Toto sa snažím zmeniť. Strana, ktorá nie je ochotná prezentovať svoje hodnoty vo voľbách, nie je stranou," povedal Frešo.

Zo strany odišli podľa Freša len takí, ktorí sa venovali viac funkcionárskej agende ako agende pre voliča. "SDKÚ-DS je vinou funkcionárov v horšej situácii ako tesne po Gorile. Uvedomujem si svoju zodpovednosť, ale ja z tohto boja nezutekám," vyhlásil.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety