Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer šliape po demokracii, Bugár však predčasné voľby nechce

Autor: SITA, 5. januára 2015 06:12
Protesty považuje Bugár za právo občanov, ale nemyslí si, že je to ten najšťastnejší spôsob uplatňovania politiky zo strany politikov.

Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá Ak vládny Smer bude provokovať s korupciou, tak dav na uliciach môže narásť, myslí si Bugár. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) – Ak Smer bude pokračovať v nastúpenom trende vládnutia, tak si podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára zatvára dvere pre spoluprácu v budúcnosti.

Odporúčame aj:

Sulík: Smer je banda zlodejov, nechce s nimi spolupracovať
Riešením nie sú predčasné voľby

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, štýl politiky, spôsob ako menili systémy, keď povedia, že nebudú dvíhať dane, na druhej strane to však s úsmevom robia, alebo keď povedia, že sú sociálna vláda, ale na druhej strane dusia živnostníkov, ak teda toto nebude Smer schopný zmeniť, tak si nevie predstaviť žiadnu stranu, ktorá by povedala, že s ním bude vládnuť. "To už nehovorím o pošliapaní demokratických princípov," povedal líder Mosta-Híd.

Riešením však podľa Bugára nie sú predčasné voľby. "Ja by som túto šancu Smeru nedal. Ak však vládna strana bude provokovať s korupciou, tak dav na uliciach môže narásť a potom nebude iná možnosť. Ale ak v Smere pochopia, že to nemôžu robiť, voľby môžu byť v riadnom termíne,"


Bugár si myslí, že jeho miesto je v parlamente

Protesty považuje Bugár za právo občanov, ale nemyslí si, že je to ten najšťastnejší spôsob uplatňovania politiky zo strany politikov, hlavne, keď sú v parlamente. "Je nemysliteľné, aby napríklad v Nemecku nejaký opozičný politik proti premiérovi, alebo predsedovi parlamentu, organizoval protesty na ulici. Neodsudzujem Alojza Hlinu, pretože vidí nemohúcnosť parlamentu. Smer totiž vytláča normálnu opozičnú politiku z parlamentu," vyhlásil Bugár.

Nie je podľa neho možné, aby bývalý predseda parlamentu Pavol Paška vyradil body z rokovania parlamentu. "To rokovací poriadok nepozná. Nie je možné, aby každý opozičný návrh bol zamietnutý a potom o pol roka s rovnakým príde vládna strana. To predsa nie je normálne. Alebo nedovolia poslanecké prieskumy. To nie je demokracia. Smer pošliapal parlamentnú demokraciu v NR SR. Výsledkom toho je, že niektorí povedali dosť, ideme do ulíc," zdôraznil.

Bugár si však myslí, že jeho miesto je v parlamente, aj keď ten zápas je chvíľami nezvládateľný. "Ľudia nás volili preto, aby sme v parlamente riešili ich problémy," dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety