Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Mladé pušky chcú spoluprácu, Sulík nevylúčil ďalšie protesty

Autor: SITA, 6. januára 2015 14:46
Poslanec SaS Richard Sulík nepotvrdil ani nevylúčil možnosť či opoziční poslanci budú pokračovať v pouličných protestoch aj v tomto roku.
sulik Poslanec SaS a člen neformálneho zoskupenia Mladé pušky Richard Sulík. Foto: archívne-SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) – Neformálne zoskupenie Mladé pušky, teda lídri strán SaS Richard Sulík, Igor Matovič (OĽaNO), Daniel Lipšic (NOVA) a Alojz Hlina (Občania SR) plánujú podľa lídra liberálov spolupracovať aj v predvolebnom roku 2015. Zatiaľ posledná demonštrácia pod ich vedením sa konala v stredu 10. decembra 2014.

"Áno, plánujeme ďalšiu spoluprácu v rozumnej forme a primeranom rozsahu. Uvidíme, tých foriem je viac. Sme si vedomí toho, že pravicový volič chce vidieť rozumnú zmysluplnú alternatívu," povedal pre agentúru SITA Sulík.


Chcú, aby vláda splnila ich požiadavky

Či štyria opoziční lídri budú pokračovať v protestoch na uliciach, Sulík nevylúčil ani nepotvrdil. "Budeme sa snažiť primerane reagovať na vývoj a budeme zvažovať, či vláda dostatočne svižne plní šesť požiadaviek, ktoré sme dali. Každá z nich má znížiť korupciu," vysvetlil predseda SaS.

Medzi šesť požiadaviek námestia na vládu patrí zákaz účasti schránkových firiem na verejných súťažiach, zriadenie špeciálneho výboru na dohľad nad vyšetrovaním kauzy Gorila, hmotná zodpovednosť politikov za nezákonné rozhodnutia, voľba predsedu Najvyššieho kontrolného úradu navrhnutého opozíciou z radov renomovaných osobností, okamžité odvolanie riaditeľky piešťanskej nemocnice Márie Domčekovej a niekdajšieho vedúceho služobného úradu ministerstva zdravotníctva Martina Senčáka, ako aj skončenie politických nominácií v rezorte zdravotníctva.


Ľudia sú na korupciu citliví

"Nech si Robert Fico rozpráva, čo chce. My chápeme, že to nie je v jeho záujme. Ale on musí pochopiť, že na neho budeme tlačiť, keďže Smer doteraz ukázal mimoriadne veľkú mieru arogancie. Opozícia v parlamente nič nepresadila, nech to bolo akokoľvek rozumné. Tak O.K., keď nie tak, tak inak," poznamenal Sulík.

Smer podľa neho aj pre svoju aroganciu zistil, že neplatí výrok vyhraj voľby a môžeš všetko. "Ľudia sú veľmi citliví na korupciu. Neprejde týždeň, čo by sme neboli konfrontovaní s novým korupčným škandálom, zvlášť v rezorte zdravotníctva. Tam sa kradne na každom kroku. A ľuďom to vadí. Ľudia konečne pochopili, že korupcia rozkladá našu spoločnosť," zdôraznil predseda SaS.

"Nositeľom tejto nálady sme hlavne my. Tu spravil Smer hrubú chybu, keď to podcenil. To sa premietlo do odvolávaní a zmien v zákonoch o verejnom obstarávaní," uzavrel Sulík.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety