Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Študenti aj pracovníci s mládežou sa môžu uchádzať o grant

Autor: SITA, 6. januára 2015 21:46
Mladí ľudia môžu v rámci programu Erasmus+ absolvovať napríklad dobrovoľnícku službu v krajinách EÚ či získať grant na svoje nadnárodné vzdelávanie.
studenti, erasmus, staz, studium Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) - Študenti, školskí zamestnanci, žiaci a zamestnanci odborného vzdelávania a prípravy, pracovníci vo vzdelávaní dospelých aj pracovníci s mládežou môžu získať na svoje nadnárodné vzdelávanie a aktivity týkajúce sa podpory práce s mládežou grant.

Svoj návrh na projekt v rámci programu Európskej únie Erasmus+ musia predložiť do jedného z predkladacích termínov, ktoré budú 4. februára, 30. apríla a 1. októbra. Informovala o tom Martina Slušná z komunikačného odboru ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu s tým, že na Slovensku program zastrešujú organizácie Iuventa a Saaic.

Program Erasmus+ ponúka napríklad možnosť absolvovať dobrovoľnícku službu v krajinách EÚ a partnerských krajinách, počas ktorej dobrovoľník cez neformálne vzdelávanie získa zručnosti a vedomosti zamerané na svoj osobnostný rozvoj aj profesionálny základ do budúceho povolania. Pracovníkom s mládežou program ponúka možnosť výmeny skúseností a pracovných prístupov pri práci s mládežou.

Zástupcovia organizácií Iuventa a Saaic budú informovať o možnostiach na podávanie návrhov projektov na rok 2015 v rámci programu Erasmus+ počas stretnutí v krajských mestách.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety