Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Arnold

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Študenti aj pracovníci s mládežou sa môžu uchádzať o grant

Autor: SITA, 6. januára 2015 21:46
Mladí ľudia môžu v rámci programu Erasmus+ absolvovať napríklad dobrovoľnícku službu v krajinách EÚ či získať grant na svoje nadnárodné vzdelávanie.
studenti, erasmus, staz, studium Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) - Študenti, školskí zamestnanci, žiaci a zamestnanci odborného vzdelávania a prípravy, pracovníci vo vzdelávaní dospelých aj pracovníci s mládežou môžu získať na svoje nadnárodné vzdelávanie a aktivity týkajúce sa podpory práce s mládežou grant.

Svoj návrh na projekt v rámci programu Európskej únie Erasmus+ musia predložiť do jedného z predkladacích termínov, ktoré budú 4. februára, 30. apríla a 1. októbra. Informovala o tom Martina Slušná z komunikačného odboru ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu s tým, že na Slovensku program zastrešujú organizácie Iuventa a Saaic.

Program Erasmus+ ponúka napríklad možnosť absolvovať dobrovoľnícku službu v krajinách EÚ a partnerských krajinách, počas ktorej dobrovoľník cez neformálne vzdelávanie získa zručnosti a vedomosti zamerané na svoj osobnostný rozvoj aj profesionálny základ do budúceho povolania. Pracovníkom s mládežou program ponúka možnosť výmeny skúseností a pracovných prístupov pri práci s mládežou.

Zástupcovia organizácií Iuventa a Saaic budú informovať o možnostiach na podávanie návrhov projektov na rok 2015 v rámci programu Erasmus+ počas stretnutí v krajských mestách.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy