Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Glváč odcestoval do USA, stretne sa s Chuckom Hagelom

Autor: SITA, 7. januára 2015 11:48
Okrem rokovania s americkým ministrom obrany sa minister obrany Martin Glváč stretne aj s riaditeľom Agentúry pre obrannú bezpečnostnú spoluprácu Josephom Rixeym, či guvernérom štátu Indiana.
Chuck Hagel Americký minister obrany Chuck Hagel. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Na oficiálnu návštevu Spojených štátov amerických dnes odcestoval minister obrany Martin Glváč a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim. Vo Washingtone čaká Martina Glváča stretnutie s americkým ministrom obrany Chuckom Hagelom.


Spolupráca s USA prispela k modernizácii ozbrojených síl

"Spojené štáty sú pre nás strategickým partnerom. Naša doterajšia vojenská spolupráca významne prispela aj k modernizácii ozbrojených síl. Ako príklad môžem uviesť obrnené vozidlá či rádiokomunikačné prostriedky a ďalšiu techniku v hodnote viac ako 20 miliónov dolárov. Túto podporu môžeme považovať za historický úspech našej bilaterálnej spolupráce," uviedol Glváč.

Odporúčame aj:

Desiatky slovenských vojakov odídu v januári do Afganistanu

Rozpočet na obranu sa zvyšovať nebude, rozhodol parlamentOkrem amerického ministra obrany sa Glváč stretne aj s riaditeľom Agentúry pre obrannú bezpečnostnú spoluprácu Josephom Rixeym, ďalej s guvernérom štátu Indiana Mikom Pencom či náčelníkom Národnej gardy štátu Indiana Martinom R. Umbargerom.


Výcvikové centrá Národnej gardy Indiana využívajú aj naši vojaci

Podľa Milana Maxima je spolupráca s Národnou gardou Indiana na výbornej úrovni a trvá už vyše 20 rokov. "V súčasnosti spolupracujeme najmä v oblasti spoločného výcviku. Vlani v októbri boli príslušníci národnej gardy taktiež súčasťou veľkého medzinárodného cvičenia Ground Pepper, ktoré sa konalo na Lešti," povedal Maxim.

Národná garda má približne 15-tisíc príslušníkov pozemných síl a letectva a takmer 600 civilných zamestnancov. Výcvikové centrá gardy Muscatatuck Urbain Training Center a Camp Atterbury Joint Maneuver Training Center využívajú aj naši vojaci.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy