Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Glváč odcestoval do USA, stretne sa s Chuckom Hagelom

Autor: SITA, 7. januára 2015 11:48
Okrem rokovania s americkým ministrom obrany sa minister obrany Martin Glváč stretne aj s riaditeľom Agentúry pre obrannú bezpečnostnú spoluprácu Josephom Rixeym, či guvernérom štátu Indiana.
Chuck Hagel Americký minister obrany Chuck Hagel. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Na oficiálnu návštevu Spojených štátov amerických dnes odcestoval minister obrany Martin Glváč a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim. Vo Washingtone čaká Martina Glváča stretnutie s americkým ministrom obrany Chuckom Hagelom.


Spolupráca s USA prispela k modernizácii ozbrojených síl

"Spojené štáty sú pre nás strategickým partnerom. Naša doterajšia vojenská spolupráca významne prispela aj k modernizácii ozbrojených síl. Ako príklad môžem uviesť obrnené vozidlá či rádiokomunikačné prostriedky a ďalšiu techniku v hodnote viac ako 20 miliónov dolárov. Túto podporu môžeme považovať za historický úspech našej bilaterálnej spolupráce," uviedol Glváč.

Odporúčame aj:

Desiatky slovenských vojakov odídu v januári do Afganistanu

Rozpočet na obranu sa zvyšovať nebude, rozhodol parlamentOkrem amerického ministra obrany sa Glváč stretne aj s riaditeľom Agentúry pre obrannú bezpečnostnú spoluprácu Josephom Rixeym, ďalej s guvernérom štátu Indiana Mikom Pencom či náčelníkom Národnej gardy štátu Indiana Martinom R. Umbargerom.


Výcvikové centrá Národnej gardy Indiana využívajú aj naši vojaci

Podľa Milana Maxima je spolupráca s Národnou gardou Indiana na výbornej úrovni a trvá už vyše 20 rokov. "V súčasnosti spolupracujeme najmä v oblasti spoločného výcviku. Vlani v októbri boli príslušníci národnej gardy taktiež súčasťou veľkého medzinárodného cvičenia Ground Pepper, ktoré sa konalo na Lešti," povedal Maxim.

Národná garda má približne 15-tisíc príslušníkov pozemných síl a letectva a takmer 600 civilných zamestnancov. Výcvikové centrá gardy Muscatatuck Urbain Training Center a Camp Atterbury Joint Maneuver Training Center využívajú aj naši vojaci.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety