Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Počet dopravných nehôd sa vlani zvýšil len v dvoch krajoch

Autor: SITA, 11. januára 2015 05:45
Ťažkých zranení pri nehodách bolo vlani menej, pribudlo však takmer tristo prípadov ľahko zranených.
nehoda stlp strom Najmenej dopravných nehôd sa stalo v Trenčianskom kraji. Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) - Počet dopravných nehôd sa vlani zvýšil len v dvoch krajoch - v Košickom o 69 prípadov a v Trnavskom o 21.

Nitriansky kraj bol najtragickejší

Nehôd na celom Slovensku pritom ubudlo v porovnaní s rokom 2013 presne tristo. Spolu tak museli záchranári a policajti vlani zasahovať pri 13286 dopravných nehodách. Najviac sa ich stalo v Bratislavskom kraji (2385 prípadov), najmenej v najmenšom kraji - Trenčianskom (1226). Vyplýva to zo štatistík, ktoré poskytlo Prezídium Policajného zboru.

Najväčší pokles dopravných nehôd zaznamenali v Nitrianskom kraji, kde bolo nehôd medziročne o 109 menej. Nitriansky región bol však najhorší v bilancii obetí na cestách, keď na cestách tohto kraja zomrelo 51 ľudí. Spolu zahynulo vlani na našich cestách 258 osôb, čo je o 35 viac ako v roku 2013. Najviac obetí pribudlo v Nitrianskom kraji (pribudlo 30). Mŕtvych ubudlo v štyroch krajoch, najlepší výsledok má Trnavský kraj, kde bolo o sedem usmrtených menej.


Najčastejšou príčinou nehody je aj neprimeraná rýchlosť

Štatistika dopravnej nehodovosti tiež ukázala, že pri haváriách sa medziročne ťažko zranilo o 29 ľudí menej. Ťažko zranených bolo vlani 1057. Najviac takýchto prípadov bolo v Žilinskom kraji (175), najmenej v Trenčianskom (74). Ťažko zranených pribudlo v štyroch krajoch, najviac - desať - v Trnavskom kraji. Naopak, najväčší pokles zaznamenali v Košickom kraji, kde ubudlo 26 ťažko zranených.

Bilancia ľahko zranených ľudí je horšia. Medziročne vzrástol ich počet o 295, išlo spolu o 5520 prípadov. Najviac ľudí sa ľahko zranilo pri haváriách v Košickom kraji (851). Najlepšie vyšiel z tejto štatistiky Trenčiansky kraj s 530 prípadmi.

Medzi hlavné príčiny dopravných nehôd radí polícia neprimeranú rýchlosť, respektíve neprispôsobenie podmienkam na ceste, ďalej nepozornosť šoférov, napríklad pri telefonovaní.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy