Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Počet dopravných nehôd sa vlani zvýšil len v dvoch krajoch

Autor: SITA, 11. januára 2015 05:45
Ťažkých zranení pri nehodách bolo vlani menej, pribudlo však takmer tristo prípadov ľahko zranených.
nehoda stlp strom Najmenej dopravných nehôd sa stalo v Trenčianskom kraji. Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) - Počet dopravných nehôd sa vlani zvýšil len v dvoch krajoch - v Košickom o 69 prípadov a v Trnavskom o 21.

Nitriansky kraj bol najtragickejší

Nehôd na celom Slovensku pritom ubudlo v porovnaní s rokom 2013 presne tristo. Spolu tak museli záchranári a policajti vlani zasahovať pri 13286 dopravných nehodách. Najviac sa ich stalo v Bratislavskom kraji (2385 prípadov), najmenej v najmenšom kraji - Trenčianskom (1226). Vyplýva to zo štatistík, ktoré poskytlo Prezídium Policajného zboru.

Najväčší pokles dopravných nehôd zaznamenali v Nitrianskom kraji, kde bolo nehôd medziročne o 109 menej. Nitriansky región bol však najhorší v bilancii obetí na cestách, keď na cestách tohto kraja zomrelo 51 ľudí. Spolu zahynulo vlani na našich cestách 258 osôb, čo je o 35 viac ako v roku 2013. Najviac obetí pribudlo v Nitrianskom kraji (pribudlo 30). Mŕtvych ubudlo v štyroch krajoch, najlepší výsledok má Trnavský kraj, kde bolo o sedem usmrtených menej.


Najčastejšou príčinou nehody je aj neprimeraná rýchlosť

Štatistika dopravnej nehodovosti tiež ukázala, že pri haváriách sa medziročne ťažko zranilo o 29 ľudí menej. Ťažko zranených bolo vlani 1057. Najviac takýchto prípadov bolo v Žilinskom kraji (175), najmenej v Trenčianskom (74). Ťažko zranených pribudlo v štyroch krajoch, najviac - desať - v Trnavskom kraji. Naopak, najväčší pokles zaznamenali v Košickom kraji, kde ubudlo 26 ťažko zranených.

Bilancia ľahko zranených ľudí je horšia. Medziročne vzrástol ich počet o 295, išlo spolu o 5520 prípadov. Najviac ľudí sa ľahko zranilo pri haváriách v Košickom kraji (851). Najlepšie vyšiel z tejto štatistiky Trenčiansky kraj s 530 prípadmi.

Medzi hlavné príčiny dopravných nehôd radí polícia neprimeranú rýchlosť, respektíve neprispôsobenie podmienkam na ceste, ďalej nepozornosť šoférov, napríklad pri telefonovaní.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety