Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Minister obrany USA ocenil Slovensko aj za pomoc Ukrajine

Autor: SITA, 9. januára 2015 11:29
Minister obrany SR Martin Glváč je už od stredy v Spojených štátoch amerických, kde uskutočňuje viaceré stretnutia s kolegami z rezortu.
Chuck Hagel Americký minister obrany Chuck Hagel. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) - Ukončenie operácie ISAF v Afganistane, rozvoj obrannej spolupráce, investície do obrany a ďalšie modernizačné projekty boli témou rokovania ministra obrany SR Martina Glváča a náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Milana Maxima v Pentagone s ministrom obrany USA Chuckom Hagelom.


Slovenskí vojaci budú v Afganistane pôsobiť naďalej

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa MO SR Martina Balleková, Chuck Hagel počas stretnutia ocenil naše strategické spojenectvo a okrem iného vyzdvihol účasť našich vojakov v operácii ISAF v Afganistane. Martin Glváč amerického kolegu ubezpečil, že naši vojaci budú aj naďalej pôsobiť v Afganistane v nebojovej misii.

"Pre príslušníkov Ozbrojených síl SR schválila Národná rada SR mandát pre operáciu Resolute Support v Afganistane. Na podporu spojeneckého úsilia sme tam už vyslali 66 profesionálnych vojakov," citovala v tlačovej správe zo stretnutia ministra Glváča hovorkyňa rezortu obrany.

Odporúčame aj:

Desiatky slovenských vojakov odídu v januári do Afganistanu

Rozpočet na obranu sa zvyšovať nebude, rozhodol parlament

Glváč utajil miliónový nákup pušiek, Fico nevidí problém
Američania nám ponúkli pomoc pri akvizíciách

Ministri hovorili aj o investíciách do obrany. Glváč informoval, že za posledné dva roky slovenský rezort obrany urobil opatrenia s cieľom, aby čo najviac financií išlo do modernizácie. Hovorili aj o aktuálnych modernizačných projektoch ozbrojených síl.

"Americká strana nám ponúkla pomoc pri akvizíciách, napríklad viacúčelových vrtuľníkov. O tejto téme budem bližšie informovať doma," uviedol Martin Glváč.

Minister obrany SR zároveň informoval amerického kolegu o opatreniach, ktoré prijala SR v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Chuck Hagel ocenil okrem iného Slovenskú republiku za zabezpečenie reverzného toku plynu.


Glváč navštívi aj základňu Národnej gardy v Indiane

Po stretnutí v Pentagone sa Martin Glváč stretol s admirálom Josephom W. Rixeym, riaditeľom Agentúry pre obrannú bezpečnostnú spoluprácu, s ktorým hovorili o amerických programoch pomoci a o ambíciách Slovenska angažovať sa v rámci programu FMS (Foreign Military Sales, zahraničný vojenský predaj).

Minister obrany počas návštevy USA navštívi základňu Národnej gardy v Indiane a stretne sa s guvernérom Indiany. Na oficiálnu návštevu Spojených štátov amerických odcestoval minister obrany Martin Glváč a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim v stredu 7. januára.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy